Ekskursijos

MAŽO MIESTO DIDINGA ISTORIJA

Trukmė: 1,5—2 val.

Skirta suaugusiųjų lydimiems vaikams ir suaugusiems.

Kontaktai pasiteirauti, užsisakyti paslaugą: Tel. 8 645 56344, (8 385) 56849. El. paštas sartu.rp.lc@saugoma.lt

Dusetos — bene mažiausias Lietuvos miestas, tačiau jis mena ilgą ir įdomią istoriją, kuri prasidėjo dar XIV, o gal net XIII amžiuje. Vaikštinėdami po Dusetas sužinosite kaip kūrėsi miestas, kaip gyveno paprasti žmonės bei dvarininkai ir kaip sukosi žydų buitis. Domėsimės miesto gyventojų tarpusavio santykiais, jų kultūra bei kaip skaudžiai istorija juos palietė. Neužmiršime ir Sartų ristūnų žirgų lenktynių, nes be jų Dusetos neįsivaizduojamos.

Skirtingai nuo kitų pažintinių ekskursijų, šioje neturėsite gido. Jį atstos išmanusis telefonas, o visus objektus reikės atrasti patiems, vadovaujantis žemėlapiu.

Audiogido kaina – 2 Eurai.

KALVŲ PRIEGLOBSTYJE

Trukmė: 3—4 val.

Skirta ir vaikams, ir suaugusiems.

Kontaktai pasiteirauti, užsisakyti paslaugą: Tel. 8 645 56344, (8 385) 56849. El. paštas sartu.rp.lc@saugoma.lt

Sartų regioninio parko kraštovaizdis — ypatingas. Tarp miškų plytinčios kalvos ir 29 ežerai juosia Sartus beveik nenutrūkstančiu lanku. Ar žinote, kaip atsirado Sartų ežeras? Ką reiškia žodžiai „rinos“ ir „duobaklonis“? Kokius ženklus paliko paskutinysis ledynas?

Tarp kalvų slepiasi daug įdomių gamtos ir kultūros objektų, kuriuos būtina pamatyti. Sartų regioninio parko kraštovaizdį apžvelgsime nuo 33 metrų aukščio bokšto bei Velikuškių II piliakalnio, dar vadinamo „Sala“. Išgirsime Bradesių ąžuolo istoriją ir pasisemsime šio galiūno energijos. Seksime Antazavėje paliktais grafų Pliaterių pėdsakais, pasigrožėsime jų dvaro rūmais ir medine be vinių pastatyta Dievo Apvaizdos bažnyčia. Pasivaikščiosime po Dusetų miestą.