Edukacijos

SARTAI — LIETUVOS EŽERŲ ORCHIDĖJA

Trukmė: 40 min.

Skirta ir vaikams, ir suaugusiems.

Kontaktai pasiteirauti, užsisakyti paslaugą: Tel. +370 645 56344, +370 385 56849. El. paštas sartu.rp.lc@saugoma.lt

Ar žinote, kad Sartai — ilgiausią kranto liniją — net 79 km turintis ežeras Lietuvoje? Jo kranto linija vos 11 kilometrų trumpesnė už mūsų Baltijos pajūrio. Sartų regioniniame parke saugomas ežerų duburių ir kalvų kraštovaizdis su 29 ežerais, kalvomis, juosiančiomis Sartų ežerą beveik nenutrūkstančiu lanku, miškais, pelkėmis.

Parke auga bene didžiausios Lietuvoje orchidėjų — raibųjų, siauralapių ir gelsvųjų gegūnių, pelkinės uolaskėlės populiacijos, čia pirmąkart Lietuvoje aptiktas apskritasporis bobausis, o Bradesių ąžuolui apglėbti prireiks šešių žmonių!

Rasite čia ir nenaudojant vinių iš tašytų rąstų pastatytą Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčią, pirmuosius Lietuvoje sentikių maldos namus — Bobriškio cerkvę ir bažnytiniu dailės palikimu garsėjančią Dusetų Švč. Trejybės bažnyčią su net keturių aukštų varpine.

Sartų ežeras ir šalia jo esantis Dusetų miestas nuo seno garsėja žiemą rengiamomis ristūnų žirgų lenktynėmis. Jų istorija skaičiuojama jau 200 metų!

Edukacija rengiama Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje.

PASLAPTINGI DUSETŲ BĖGIAI

Trukmė: 1,5 val.

Skirta suaugusiųjų lydimiems vaikams ir suaugusiems.

Kontaktai pasiteirauti, užsisakyti paslaugą: Tel. +370 645 56344, +370 385 56849. El. paštas sartu.rp.lc@saugoma.lt

Ar žinojote, kad dusetiškiai ristūnų žirgų lenktynes, kurios rengiamos net 200 metų, vadindavo bėgiais? Ne? Kviečiame į edukaciją, kurioje sužinosite daug įdomių faktų apie ristūnų žirgų lenktynes. Žirgas — neatsiejama Dusetų miesto istorijos dalis!

Šią edukaciją galima vadinti žaidimu — ne tik pažinsite unikalią tradiciją, bet ir pasivaržysite tarpusavyje mieste ieškodami žirgų.

Edukacijai reikia išmaniojo telefono arba fotoaparato.