Maršrutas Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija – Bobriškio cerkvė (dviračiu ir automobiliu)

Jei Jus planuojate kelionę Sartų regioniniame parke ir neapsisprendžiate kokius objektus vertėtų aplankyti, siūlome išbandyti maršrutą — „Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicija—Bobriškio cerkvė“. Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje susipažinsite su visomis Sartų regioninio parko vertybėmis, tarp jų ir su maršruto objektais. Iš ekspozicijos vadovaudamiesi Jums suteikta informacija: žemėlapiu, objektų koordinatėmis ir atstumais iki objektų lengvai pasieksite visus 10 maršruto objektų. Apie kiekvieną iš objektų Jums primins maršruto informacijos lape esantys objektų aprašai.

Maršruto „Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicija—Bobriškio cerkvė“ ilgis yra 36,4 km. Jums suteikto maršruto informacinio lapo žemėlapyje objektai išdėlioti eilės tvarka. Maršruto objektų eiliškumą galite pasirinkti patys ir keliauti maršrutu taip kaip Jums patogiausia.

Norintys keliauti neprivalo tūrėti GPS imtuvų, kadangi Jums nuklysti nuo kelio neleis kelyje esančios nuorodos į lankytinus objektus ir maršruto informaciniame lape esantis žemėlapis bei informacija apie atstumus iki objektų. Žinoma naudodamiesi GPS imtuvu visus objektus rastumėte lengviau.

Tam, kad susipažintumėte su Jūsų laukiančiu maršrutu, nebūtina atvykti pasiimti maršruto informacinio lapo į Sartų regioninio parko Lankytojų centrą (Vytauto g. 5, Dusetos), maršruto informacinį lapą galite peržiūrėti ir atsispausdinti paspaudę šią nuorodą: MARŠRUTO INFORMACINIS LAPAS.

Interaktyvų žemėlapį su maršrutu, maršruto aprašymu, objektais, objektų aprašais bei koordinatėmis galite rasti čia: http://www.maps.lt/map/#stmr=%7B58971CBD-BD15-4916-A8F5-9E2BD2E69AEF%7D&lrs=vector%2Cstops%2Czebr.

Apie maršrutą

Maršruto ilgis: 36,4 km

Maršrutas „Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicija—Bobriškio cerkvė“ yra vienas iš projekto „Iš Lankytojų centro — į gamtą“ maršrutų. Maršrutas prasideda Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje. Moderniai įrengtoje ekspozicijoje lankytojai galės susipažinti su vieno iš unikaliausių Lietuvoje — Sartų regioninio parko gamtinėmis ir kultūrinėmis vertybėmis. Kita maršruto stotelė — Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Čia Jus galėsite aplankyti rengiamas meno parodas. Iš Dusetų dailės galerijos, keliu Dusetos—Obeliai rekomenduojame vykti į Jaskoniškių pažintinį taką. Jaskoniškių pažintinis takas driekiasi 1,4 km per pušyną. Pažintiniame take ne tik atsipūsite, bet ir sužinosite daug įdomios informacijos. Kita stotelė už maždaug 1,4 km nuo pagrindinio kelio esantis gamtos paveldo objektas — Ilgašilio pušis, kuri pasižymi aukščiu — 26 m. Pakeliui į Bradesius rekomenduojame aplankyti Velikuškių II piliakalnį („Salą“), kuris yra tarp Sartų ir Zalvės ežerų. Bradesiuose yra kita maršruto stotelė — Bradesių ąžuolas, kuris yra gamtos paminklas. Bradesių ąžuolui apkabinti reikia 4 suaugusių žmonių, jam yra daugiau kaip 500 metų. Kad pasiektumėte likusius maršruto objektus nepamirškite nusukti nuo kelio Dusetos—Obeliai į Kriaunų pusę. Pakeliui į Kriaunų krašto muziejų rekomenduojame aplankyti apžvalgos bokštą esantį Baršėnų kaime. Iš apžvalgos bokšto, kurio aukštis yra 36 metrai išvysite stulbinančius Sartų ežero vaizdus. Iš Baršėnų keliaukite į Kriaunų istorijos muziejų. Kriaunų istorijos muziejuje išvysite apie 10 tūkstančių eksponatų. Muziejuje yra istorijos ir etnografijos ekspozicijos. Keliaudami į Bobriškio cerkvę, pakeliui aplankykite poeto A. Strazdo gimtinę. Vietą, kur gyveno poetas žymi paminklinis akmuo. Galutinis maršruto taškas — pirmieji Lietuvoje sentikių maldos namai — Bobriškio cerkvė. Šie sentikių maldos namai stovi šalia Sartų ežero jau nuo 19 a. pradžios. Dabar pamaldos cerkvėje vyksta tik išskirtiniais atvejais.

PERŽIŪRĖTI IR ATSISIŲSTI MARŠRUTO INFORMACINĮ LAPĄ