BIRŽELIO 5 — PASAULINĖ APLINKOS APSAUGOS DIENA Print option in slimbox / lytebox? (info)
Šeštadienis, 2022 Birželio 04 11:37

Sekmadienį, Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, Prezidentūra kviečia į antrą kartą rengiamą „Žaliųjų idėjų festivalį“, kuriame bus pristatytos aplinkosaugos inovacijos ir įdomiausios tvarumo iniciatyvos iš visos Lietuvos. Žaliajame festivalyje dalyvaus ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuri pristatys Natura 2000 bei Lietuvos saugomas teritorijas.

Prezidento Gitano Nausėdos inicijuoto „Žaliųjų idėjų festivalio“ tikslas — paskatinti visuomenę prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo.

Festivalis prasidės 10 val. Prezidento rūmų vidiniame kieme ir S. Daukanto aikštėje. Jame bus galima susipažinti su darnaus judumo idėjomis, nacionaliniais ir regioniniais parkais, bendradarbiaujant mokslui ir verslui sukurtomis žaliosiomis inovacijomis. Vyks edukacijos apie bioįvairovę ir žaliųjų projektų įgyvendinimą. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami diskutuoti, atrasti būdus, kaip žaliąsias idėjas pritaikyti kasdienybėje.

12 val. Kolonų salėje bus įteikti Aplinkos ministerijos įsteigti apdovanojimai. Tai 2022 m. Česlovo Kudabos premija, kas dveji metai skiriama Lietuvos visuomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms arba jų nariams, kitiems asmenims už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

Vakare festivalio lankytojai kviečiami į filmo „Antropocenas: žmogaus era“ peržiūrą po atviru dangumi Prezidentūros istoriniame parke. Visą naujausią informaciją apie šių metų Žaliųjų idėjų festivalį rasite čia.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos palapinė žaliajame festivalyje stovės Daukanto aikštėje. Sostinės gyventojams ir svečiams bus pristatomos ne tik mūsų krašto vertingiausios saugomos teritorijos, bet ir kalbama apie ekologinio tinklo Natura 2000 plėtrą Lietuvoje, taip pat bus pristatoma Saugomų teritorijų produkto ženklas. O kai kurie šio ženklo turėtojai atvyks prekiauti savo unikalia ir ekologiška produkcija, išauginta saugomose teritorijose.

Birželio 5 d. 13 val. vyks tiesioginė transliacija Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos „Facebook“ platformoje.

Pasaulinė aplinkos diena minėti pasirinkta todėl, kad 1972 m. birželio 5 d. Stokholme įvyko pirmoji JTO konferencija, skirta aplinkos apsaugos problemoms aptarti, o vėliau sukurta JTO aplinkos apsaugos programa. Pasaulinę aplinkos dieną gamtosaugininkai nori priminti, kad kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkos ir gamtos išsaugojimo.


VSTT informacija

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.