VASARIO 10-TĄ DIENĄ KVIEČIAME VISUS Į SARTŲ RISTŪNŲ ŽIRGŲ LENKTYNES — „SARTAI 2018“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2018 Vasario 07 10:49

Vasario 10-tą dieną visus, visus kviečiame atvykti į Dusetas, un Sartų. Čia, kaip ir kiekvienais metais vyks viena didžiausių ir spalvingiausių žiemos švenčių — Sartų ristūnų žirgų lenktynės — „Sartai 2018“.

Šiais metais Sartų ristūnų žirgų lenktynės įvyks jau 110-ą kartą. Tradicinėmis jos tapo nuo 1905 metų, o 1955 metais paskelbtos respublikinėmis. Pirmą kartą lenktynės paminėtos daugiau kaip prieš 200 metų. Įdomu tai, jog Sartų ežero pavadinimas taip pat siejamas su žirgų lenktynėmis. Senoliai pasakoja, jog ežeras pavadintas taip dėl to, jog lenktynių metu čia paskendę sarti (rudos, rusvos spalvos) žirgai. Legendą apie Sartų ristūnų žirgų lenktynes išgirsite 1965 metais darytame vaizdo įraše: Sartų legenda.

Lenktynių metu galėsite ne tik žavėtis žirginiu sportu, bet rasite ir gausybę pramogų, žiemos mugę, puikią nuotaiką kurs folkloro ansambliai. Vykdami į šventę nepamirškite pasiimti šiltos aprangos ir puikios nuotaikos!

Visus atvyksiančius į žirgų lenktynes kviečiame nepraleisti puikios progos ir apsilankyti Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje. Čia galėsite sužinoti Sartų ristūnų žirgų lenktynių istoriją, peržiūrėti vaizdo įrašus iš skirtingais metais vykusių lenktynių, taip pat susipažinsite su Sartų regioniniu parku ir saugomomis gamtos bei kultūros paveldo vertybėmis. Ekspozicijoje informacija pateikiama moderniai, informaciniuose terminaluose, filmų peržiūros įrangoje, interaktyviuose stenduose. Atkuriami gamtos garsai, leis patirti betarpišką gamtos suvokimo jausmą. Lankytojų centro darbo laikas šventės dieną: 8.00 — 17.00 val. (12.00 — 13.00 val. pietų pertrauka). Lauksime atvykstant!, mus rasite adresu: Vytauto g. 5, Dusetos. Plačiau apie Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją sužinosite čia: Lankytojų centro ekspozicija.

Daugiau informacijos apie Sartų ristūnų žirgų lenktynes — „Sartai 2018“ organizatorių internetinėje svetainėje www.sartulenktynes.lt.


Fotografijos autorius:  Z.Jonikas

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.