VIII-OSIOS FOTOGRAFIJŲ IR DAILĖS DARBŲ PARODOS „ŽIEDŲ PASAULIS“ ATIDARYMAS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2016 Lapkričio 25 09:38

Atrodo šiltos, ilgos ir spalvingos vasaros dienos prabėgo nejučia, lyg akimirka. Nespėjus pasidžiaugti gamtos spalvomis ir melodijomis, norime mes to ar ne, atėjo permainų metas. Gamta susiruošė į užtarnautą žiemos poilsį: laukuose nužydėjo gėlės, medžiai numetė lapus, oras tapo darganotu ir niūriu. Tik retkarčiais pro debesis pasirodantys Saulės spinduliai primena apie praėjusį šiltąjį metų laikotarpį, o juk taip norisi tų spindulių daugiau, kad nors trumpam būtų galima pabėgti nuo „tamsos“.

Pabėgti nuo „tamsos“ ir pasikrauti geros nuotaikos galima įvairiais būdais. Vienas iš tų būdų yra apsilankyti Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centre. Čia lapkričio 24-tą dieną atidaryta VIII-oji fotografijų ir dailės darbų paroda „Žiedu pasaulis“. Garantuojame, jog spalvingos įvairiausių lauko ir darželio gėlių fotografijos, dailės kūriniai ir net keramikos darbai Jums suteiks daug puikios nuotaikos ir šilumos, kuri neišblės dar ilgai.

Šiais metais Sartų regioninio parko direkcijos organizuojamame fotografijų ir dailės darbų konkurse dalyvavo rekordinis mokinių skaičius. Netoli 70 moksleivių iš Antazavės, Dusetų, Jūžintų, Utenos, Kamajų ir Zarasų mokyklų konkursui pateikė fotografijas, dailės ir keramikos darbus. Visi darbai be galo spalvingi, šilti, pilni vasaros ir šypsenų. Fotografijose pateikiamos lauko ir darželių gėlės, nufotografuotos įvairiausiais kampais, esant skirtingam apšvietimui, neretai su šalia besisukiojančiais vabzdžiais. Dailės darbuose į gėles įsikūnija mus supanti aplinka, transliuojama gilesnė mintis, vaikų svajonės. Na, o keramikos darbai tarsi nukelia į kitą, fantastinį pasaulį. Keraminės gėlės įvairiausių spalvų, formų.

Komisijos nariams: Alvydui Stauskui — Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui, Romualdui Pučekui — Dusetų meno mokyklos mokytojui — ekspertui, Eugenijui Raugui — Dusetų meno mokyklos mokytojui — metodininkui ir Sauliui Mažiuliui — Sartų regioninio parko direktoriui teko tikrai nelengva užduotis išrinkti įdomiausius ir kūrybingiausius darbus.

Lapkričio 24 dieną, VIII-ojo fotografijų ir dailės darbų konkurso „Žiedų pasaulis“ dalyviai buvo pakviesti į iškilmingą parodos atidarymą su vaišėmis ir akordeonų muzika. Renginį tradiciškai pradėjo Sartų regioninio parko direktorius Saulius Mažiulis. Direktorius pasidžiaugė darbų gausa, jų profesionalumu ir pasakojo fotografijų ir dailės darbų konkurso istoriją. Iš pradžių Sartų regioninio parko direkcija organizavo fotografijų  konkursus, skirtus suaugusiems, dažnai profesionaliems fotografams ir tik vėliau pabandyta tokį konkursą suorganizuoti moksleiviams. Šis bandymas buvo tikrai sėkmingas, apie tai byloja faktas, jog paroda „Žiedų pasaulis“ yra jau ketvirtas konkursas, skirtas tik moksleiviams. Pirmas fotografijų konkursas, suorganizuotas mokiniams išsiskyrė iš kitų ir tuo, jog čia atsirado dailės darbų kategorija. Praėjusiais metais konkurse atsirado dar viena nauja darbų kategorija — keramikos. Kiekvienais metais konkurso tema yra skirtinga, todėl visos parodos yra unikalios. Moksleiviai labai noriai dalyvauja Sartų regioninio parko direkcijos organizuojamuose fotografijų ir dailės darbų konkursuose, pateikia begalę įdomių darbų, kurie savo profesionalumu maloniai nustebina ne vieną. Kalbos pabaigoje direktorius kvietė moksleivius dalyvauti kituose, ateityje įvyksiančiose fotografijų ir dailės darbų konkursuose, kurių temos bus dar įdomesnės ir sudėtingesnės.

Vėliau žodis buvo suteiktas komisijos nariams ir mokyklų atstovams. Visi džiaugėsi tokiais spalvingais ir šiltais darbais, jų gausa, dėkojo mokiniams, bei linkėjo jiems kūrybinės sėkmės, nepagailėjo ir patarimų. Patarimai ir pagyros iš profesionalų lūpų tikrai įkvėps mokinius dar labiau stengtis ir siekti tobulybės.

Po pasisakymų paskelbti VIII-ojo fotografijų ir dailės darbų konkurso „Žiedų pasaulis“ laureatai. Fotografijos darbų kategorijoje komisija išskyrė penkis įdomiausių darbų autorius: Armandą Knezį, Eglę Gurnikaitę, Eveliną Lumbytę, Povilą Klimką ir Sigita Sterinovič. Dailės darbų kategorijoje išskirti aštuoni autoriai: Laisvydė Pivoriūnaitė, Aura Silvija Kazlaitė, Greta Mieliauskaitė, Dainius Venclovas, Mantė Razmanavičiūtė, Gytis Pumputis, Eglė Beinaraitė, Rosita Miškinytė. Keramikos darbų kategorijoje išskirti penki autoriai: Laisvydė Pivoriūnaitė, Mykolas Dainys, Rugilė Barzdaitė, Aura Silvija Kazlaitė ir Akvilė Liesytė. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos įsteigtą prizą pelnė Beatričė Jasinevičiūtė.

VIII-ojo Sartų regioninio parko direkcijos organizuojamo fotografijų ir dailės darbų konkurso „Žiedų pasaulis“ laureatams regioninio parko direktorius įteikė diplomus ir kalendorius su ankstesnių konkursų dailės darbais. Likusiems konkurso dalyviams ir komisijos nariams įteikti padėkos raštai. Visi šventės dalyviai apdovanoti VIII-osios fotografijų ir dailės darbų parodos „Žiedų pasaulis“ katalogais.

Sartų regioninio parko direkcija dėkoja partneriams: Dusetų meno mokyklai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai, laikraščiams „Dusetos“ ir „Zarasų kraštas“, nuostabiems akordeonistams Martynui Dainiui ir Ignui Bulotai, bei žinoma visiems parodos dalyviams, kurių dėka įvyko ši nuostabi ir spalvinga šventė.

Fotografijų ir dailės darbų parodą „Žiedų pasaulis“ kviečiame aplankyti darbo dienomis Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centre, Vytauto g. 5, Dusetos.


Akimirkos iš įvykusio renginio

img_20161124_105912img_20161124_110525img_20161124_111208
img_20161124_111605img_20161124_111752img_20161124_111859
img_20161124_112452img_20161124_112602img_20161124_113612
img_20161124_113633img_20161124_115603img_20161124_115725

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.