ATIDARYTA VII-OJI KASMETINĖ SARTŲ REGIONINIO PARKO PARODA Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2015 Gruodžio 09 17:46

Gruodžio 9 d., Sartų regioninio parko direkcijoje atidaryta VII-oji, kasmetinė, fotografijų ir dailės darbų paroda, kuri šiais metais skirta etnografinių regionų metams, todėl šių metų paroda išsiskyrė savo įvairumu – moksleiviai dalijosi ne tik fotografijomis, piešinių atlikimo technika, tačiau ir keramikos dirbiniais. Ir visuose juose moksleiviai interpretavo, ieškojo savo krašto – Aukštaitijos etnografinio paveldo!

Savo darbus parodai pateikė moksleiviai iš Antazavės, Zarasų, Dusetų, Jūžintų, Panemunėlio ir Obelių mokyklų. Iš viso dalyvavo rekordiškas skaičius – net 50 moksleivių, iš kurių net dešimt moksleivių paskelbti laureatais. Darbuose moksleiviai etnografinę temą atskleidė labai įvairiai – fotografuodami trobesius, senovinius rakandus, kulinarinį paveldą, piešdami gyvybės medžius, senąsias kaimo sodybas, medinę Antazavės bažnyčią ar dvaro rūmus, Dusetų švč. Trejybės bažnyčią, taip pat lipdydami įvairiausias puodynes, ąsočius, butelius, kuriuos puošė įvairiausiais, Aukštaitijos regionui būdingus ornamentus. Šių metų komisija -  Alvydas Stauskas – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius, Eugenijus Raugas – Dusetų meno mokyklos mokytojas – metodininkas, Romualdas Pučekas – Dusetų meno mokyklos mokytojas – ekspertas bei Saulius Mažiulis – Sartų regioninio parko direktorius. Visi jie, pagal kompetenciją vertino išskirtiniausius moksleivių darbus. Tačiau, tai pasirodė nelengva užduotimi, todėl nuspręsta neiškirti prizinių vietų, o apdovanoti tuos moksleivius, kurie labiausiai atitiko konkurso sąlygas ir buvo brandžiausi savo menine raiška.

Renginį, tradiciškai, pradėjo Sartų regioninio parko direktorius S. Mažiulis. Jis dalyviams ne tik pristatė parodą, tačiau papasakojo ir jos istoriją, buvusias temas bei palinkėjo visiems dalyviams tolimesnio įkvėpimo.  Komisijos narys, mokytojas, kuris taip pat padėjo mokiniams paruošti keramikos darbus – Romualdas Pučekas savo kalboje. priminė moksleiviams, kaip svarbu dalyvauti tokios parodose, kaip svarbu išsaugoti etnografinį paveldą, nes laikas niekada nestovi vietoje ir tik mažųjų entuziastų dėka, visa tai galime išsaugoti – kūrybiškai ir nuoširdžiai. Alvydas Stauskas, kalbėdamas apie šių metų fotografijas, pažymėjo, kad nors šiais metais fotografų dalyvavo ir negausiai, vis tik džiugu, kad paroda pasižymi įvairove.

Fotografijos darbų kategorijoje komisija išskyrė Editą Kanapeckaitę, Ina Palionytę ir Donatą Ketlerytę. Dailės darbų kategorijoje išskirti – Gailė Gruzdaitė, Karolina Mačiulskaitė, Justas Novatorovas bei Edita Skeirytė, tuo tarpu keramikos laureatai buvo – Greta Mieliauskaitė, Karolina Mačiulskaitė ir Aistė Ambrozaitytė. Kaip ir kasmet, Gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis“ taip pat įteikė prizą, kuris atiteko Povilui Klimkai. Laureatams buvo įteikti diplomai, dalyvaujantiems – padėkos už iniciatyvą ir prisidėjimą prie etnografinio paveldo įamžinimo. Renginyje šiais metais dalyvavo ir svečiai – Dusetų meno mokyklos mergaičių ansamblis, kuris padainavo dalyviams senąsias, tradicines dainas, o renginį simboliškai užbaigė artėjančių švenčių nuotaika, t.y. kalėdine daina bei akordeonistų duetas – Martynas ir Ignas.

Sartų regioninio parko direkcija dėkoja rėmėjams: laikraščiui „Dusetos“, Dusetų meno mokyklai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai ir, žinoma, visiems moksleiviams, kurių dėka ir vyksta ši, tradicinė, Sartų regioninio parko rengiama paroda, kurią kiekvienas galite aplankyti Lankytojų centro darbo valandomis.


Edita Aliochno

Sartų regioninio parko specialistė informacijai

Nuotr. Vilijos Visockienės

copycopy0copy1
copy2copy3dsc00008
dsc00021dsc00032dsc00050

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.