STUDENTAI IŠ LATVIJOS PRAKTIKAI ATLIKTI PASIRINKO SARTŲ REGIONINĮ PARKĄ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2015 Rugpjūčio 07 08:58

Siekiant gerinti švietimo įstaigų ir darbo rinkos bendradarbiavimą ir spręsti Europoje kylančią reikiamų įgūdžių trūkumo problemą sukurta programa „ERASMUS+“. Ši programa remia švietimo, mokymo ir jaunimo institucijų bei organizacijų tarptautinę partnerystę. Programos tikslas – gerinti įgūdžius ir galimybes įsidarbinti, modernizuoti švietimo, mokymo ir jaunimo sričių veiklą. „ERASMUS+“ suteikia galimybę mokytis, stažuotis, įgyti profesinės patirties arba savanoriauti užsienyje.

Trys „ERASMUS+“ programos dalyviai: L. Kursite, S. Spike ir I. Purvinskis studijuojantys gamtos mokslus Latvijoje, Daugpilio universitete panoro įgyti praktinių įgūdžių Sartų regioninio parko direkcijoje. Programos metu, nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., studentai padedami Sartų regioninio parko direkcijos specialistų dirbs su parko lankytojais, prižiūrės ir tvarkys natūralias gamtos buveines ir rekreacines zonas.

Studentai iniciatyvūs ir žingeidus, siekia įgyti kuo daugiau patirties, tad rodo norą dirbti įvairius darbus. Per šį trumpą laiką jie atliko lankytojų monitoringą Sartų regioninio parko rekreacinėse zonose, dirbo su lankytojams pateikiama informacija ekspozicijų salėje, padėjo tvarkyti Padustėlio pievų BAST ir Mielėnų piliakalnį, dažė informacinius stendus ir kita. Žinoma, būta ir pramogų. Studentus pakvietėme į liepos 17 d. vykusį saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro atidarymą. Čia jie susipažino su Lietuvos saugomomis teritorijomis ir suprato kaip šis didelis mechanizmas veikia.

Sartų regioninio parko direkcijos specialistai džiaugiasi programa „ERASMUS+“ – tai puiki proga jaunimui įgyti taip reikalingų praktinių įgūdžių, o organizacijoms sparčiau atlikti kai kuriuos darbus, bei paruošti sau puikius ateities specialistus.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.