ŽVEJŲ VARŽYTUVĖS „UN SARTŲ DUSETOSE 2015“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2015 Vasario 25 10:37

Giedrą, pavasariu kvepiantį vasario 22 d. rytą ant dar storo Sartų ežero ledo nekantravo didelis būrys žvejų, laukiančių vyr. teisėjo Prano Vadišiaus signalo, po kurio visi sutartinai puolė sukti išaštrintus grąžtus, stengdamiesi kuo greičiau išgręžti eketę ir ištraukti iš jos pirmąją žuvelę - taip prasidėjo tradicinės Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejybos varžytuvės „Un Sartų Dusetose 2015“, į kurias šiemet atvyko toks pat šio žiemos sporto entuziastų skaičius, kaip ir pernai – 79. Žvejai susirinko iš Anykščių, Molėtų, Zarasų, Panevėžio, Biržų, Utenos, Visagino rajonų. Palankios žūklei oro sąlygos leido sugauti įspūdingą žuvies kiekį – per pirmąjį turą 87,530 kg, per antrąjį 90,886 kg. Viso 178,416!

Po pirmojo dvi valandas trukusio turo į krantą grįžtančius žvejus pasitiko Salako kultūros namų kapela „Vedarėlis“ (vad. Rasa Lukošiūnaitė), kurios grojamos smagios melodijos šildė ne ką mažiau, nei sotūs užkandžiai su lašinukais, garuojanti kvapni žuvienė, kurią virė dusetiškės Rasa Liepinaitienė, Diana Geniuš – Žaržojienė, Natalija Špakauskienė, padėjėja Vaida Černauskienė,  bei gardi grikių košė ir karšta arbata, kurią virė zarasiškė Nijolė Šukštulienė su savo pagalbininkais. Pasistiprinę, pasišildę prie laužo, žūklautojai pradėjo antrąjį varžybų turą, kuris, žuvelėms sėkmingai kimbant, neprailgo. Jam pasibaigus, kol teisėjas Olivijus Čypas ir sekretorė Vilma Jarmalavičienė svėrė laimikį bei sudarinėjo laimėtojų sąrašą, buvo surengtos trumpos, tačiau labai azartiškos ekečių gręžimo varžybos. Greičiausiai užduotį įveikęs Rytis Bitinas Panevėžin išsivežė IĮ ,,Meškerinė“ dovanotą grąžtą.

Ir pagaliau atėjo akimirka, kurios laukė visi – apdovanojimų metas. Nors galima sakyti, kad pralaimėjusių šiose varžybose nebuvo - smagiai ir aktyviai praleistas laikas gryname ore, gražios gamtos apsuptyje jau savaime yra puikus laimėjimas. Tačiau varžybose privalu išrinkti pačius geriausius dalyvius, šiuo atveju, ko gero, ir sėkmingiausius. Moterų tarpe I vieta atiteko Rimutei Švilpienei iš Utenos, II vieta – Agnei Tveritnevaitei iš Anykščių, III vieta – Danguolei Ramoškienei iš Panevėžio. Tarp vyrų nugalėjo Dainius Vaitkūnas iš Anykščių, antroje vietoje liko taip pat anykštėnas Simonas Juzėnas, trečioje - Giedrius Šakalys iš Dusetų seniūnijos.

Lukas Sidaravičius iš Dusetų sen. buvo apdovanotas už pirmą sugautą žuvį, Dainius Vaitkūnas iš Anykščių už didžiausią sugautą žuvį - 0,312 gramų sveriantį karšį. Specialūs prizai įteikti vyriausiam žvejui - Petrui Vasiliui iš Biržų, gim. 1937 m.; vyriausiai žvejai – Rimutei Švilpienei iš Utenos – gim. 1960 m.; jauniausiam žvejui - Martynui Vaikučiui iš Utenos gim. 2004 m.; jauniausiai žvejei - Leilai Milončiūtei iš Dusetų sen. gim. 2011 m.

Gintas Gurskas iš Zarasų gavo paguodos prizą - teisėjo G. Bakučio pernai sugautų sudžiovintų žuvų maišelį.

Taip pat apdovanota Rinkūnų šeima, pagal svorį per abu turus sugavusi daugiausia žuvų – 9,878 kg. Aktyviausia šeima pripažinta – Zabavino ir Milončienės šeima, aktyviausia bendruomene – uteniškiai, jų atvyko trylika dalyvių.

Specialus prizas, kurį įsteigė poledinės žūklės klubas „Ešerys“, vadovaujamas Sigito Lukštos, už didžiausią sugautą ešerį: I vieta – Simonui Juzėnui – 0,190 gr., II vieta atiteko Algirdui Zakarkai iš Utenos – 0,172 gr., III vietą laimėjo Rimutė Švilpienė iš Utenos – 0,170 gr.

Nugalėtojus sveikino ir prizus jiems įteikė Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono VVG pirmininkas Arvydas Veikšra, Dusetų sporto klubo „Ainiai“ prezidentas Vytautas Čypas, Zarasų rajono savivaldybės meras Alvydas Steponavičius, administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Sartų regioninio parko direkcijos direktorius Saulius Mažiulis, Dusetų kultūros centro Dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas ir LKSKA „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis.

Sugautos žuvelės buvo išdalintos visiems jų pageidaujantiems, o kas nenorėjo gaišti laiko jų valymui, išdarinėtos ir net išrūkytos įvairios žuvies galėjo įsigyti žvejų turgelyje. Tad iš šventės žmonės grįžo su lauktuvėmis namiškiams bei katinukams, ir su puikia nuotaika, kurios užteks visai savaitei, o tada jau ir visų pasiilgtas pavasaris, ir kiti žvejojimo būdai – nuo kranto ar iš valties. Kadangi Sartų ežere vykdant žuvų įveisimo Zarasų rajono „Meškeriotojų rojaus“ valstybiniuose vandens telkiniuose projektą atliekamas įžuvinimas, tai žuvies tikrai nepristigsime.

Renginį vedė šmaikščių ir taiklių „šposijimų“ niekuomet nepritrūkstantis Arvydas Veikšra.

Teisėjavo A. Vitas, A. Topalskis, V. Šakalys, G. Bakutis, A. Zimariovas ir H. Briedis.

Šventę organizavo Dusetų sporto klubas „Ainiai“, asociacija „Bendruomenių renginiai“, Dusetų seniūnija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų kultūros centras Dailės galerija, Dusetų komunalinio ūkio įmonė, Dusetų K. Būgos gimnazija.

Rėmėjai: Zarasų rajono savivaldybės administracija, LKSKA „Nemunas“, UAB „Vasaknos“, UAB „Meškerinė“, UAB „Viralda“, Sartų regioninis parkas, UAB „Lašų duona“, Sportinės žūklės klubas „Ešerys“.


Autorė Vilija Visockienė

Akimirkos iš įvykusio renginio:

dsc09171 customdsc09213 customdsc09237 custom
dsc09304 customdsc09307 customdsc09322 custom
dsc09346 customdsc09354 customdsc09386 custom
dsc09389 customdsc09394 customdsc09418 custom
dsc09448 customdscf2431dscf2432


Nuotraukos Vilijos Visockienės

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.