APLINKOSAUGINĖS AKCIJOS SARTŲ REGIONINIAME PARKE: „REZERVATAI“, „GRYBAI UOGOS“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2014 Liepos 03 16:40

Nuo liepos 1 d. Sartų regioniniame parke vykdomų aplinkosauginių akcijų metu bus stebima ar parko gyventojai ir lankytojai laikosi taisyklių rinkdami miško gėrybes, ar nesilanko Vasynos gamtiniame rezervate.

Akcijos „Grybai uogos“, kuri vyks nuo 2014-07-01 iki 2014-09-30 metu bus tikrinama ar renkant uogas neraunami, nelaužomi ir kitaip neniokojami augalai, rinkimui nenaudojamos šukos ir kitos mechaninės priemonės. Taip pat primename, jog draudžiama renkant medžių ir krūmų uogas bei vaisius (ir sėklas) laužyti, pjaustyti, kapoti ir kitaip žaloti jų šakas ir kamienus. Riešutaujant leidžiama kirsti tuos lazdynus, kurie auga plynam kirtimui atrėžtoje biržėje, kurią ne vėliau kaip po metų planuojama iškirsti, taip pat kai lazdynai planuojami kirsti medyno ugdymo tikslu.

Akcijos „Rezervatai“ metu, kuri prasidės 2014-07-01 ir tęsis iki 2014-10-01 bus tikrinama ar nesilanko Vasynos gamtiniame rezervate tam leidimo neturintys asmenys. Lankymasis rezervate galimas tik mokslo tiriamaisiais ir pažintiniais tikslais, gavus leidimą Sartų regioninio parko direkcijoje.

Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia administracinę atsakomybę.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.