NEDEGINKIME PERNYKŠTĖS ŽOLĖS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2013 Gegužės 02 14:16

Kiekvieną pavasarį Lietuvoje tyčia padegama daug pernykštės žolės plotų, nesusimąstant apie pasekmes. Ugnyje žūsta vabzdžiai, perinčių paukščių lizdai su dėtimis, ropliai, voragyviai, augalai, teršiama atmosfera. Ugnis kelia pavojų ir žmogui, ji gali išplisti ir sudeginti pastatus bei kitą turtą.

Sartų regioninio parko direkcija kartu su Rokiškio lopšeliu – darželiu „Varpelis“ nutarė atkreipti visuomenės dėmesį į šią neigiamą veiklą. Bendradarbiaujant surengta mažųjų Rokiškio lopšelio – darželio „Varpelis“ gamtos draugų piešinių paroda, kurios tema – „Nedeginkime žolės“.

Mažieji Rokiškio lopšelio – darželio gamtos bičiuliai darbuose vaizdavo visą naikinančią ugnį ir jos kelyje pasitaikančius gyvus gamtos sutvėrimus. Vaikų darbai yra labai įvairūs, vieni jų piešti, kiti suklijuoti iš iškarpų, treti sukurti naudojant džiovintus augalus.

Mažųjų gamtos bičiulių darbai eksponuojami Sartų regioninio parko lankytojų centre. Sartų regioninio parko direkcija ir Rokiškio lopšelio – darželio „Varpelis“ gamtos draugai tikisi, jog ši paroda patrauks lankytojų dėmesį ir jie ne tik patys nedegins žolės, bet sudrausmins ir kitus tai darančius. 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.