ZARASŲ KRAŠTAS - PATRAUKLIAUSIA VANDENS TURIZMO VIETOVĖ LIETUVOJE
Penktadienis, 2010 Liepos 09 15:53

2010 metų patraukliausia vandens turizmo vietove Lietuvoje buvo pripažintas Zarasų ktaštas. Jis tapo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos skelbto projekto EDEN (angl. European Destinations of Excellence) "Lietuvos turizmo traukos vietovė 2010. Darnusis vandens turizmas" nugalėtoju.

Europos komisijos inicijuotas projektas EDEN įgyvendinamas jau ketvirtus metus, o Lietuva šiame projekte dalyvauja trečius metus iš eilės kartu su 30-čia Europos šalių. Projekto tikslas - kuo tolygiau paskirstyti turistų srautus Lietuvoje, išryškinant ir plėtojant darnųjį vandens turizmą, populiarinant šio turizmo centrus Lietuvoje, pristatant originaliausias ir gražiausias mūsų šalies vietoves, kur vandens turizmo paslaugos teikiamos tausojant natūralią gamtą, infrastruktūra yra patogi atvykstantiems turistams, o pati vietovė išsiskiria savo gamtovaizdžiu.

2008 m. EDEN konkurse geriausiu pripažintas Žemaitijos nacionalinis parkas ir Užgavėnių šventės tradicijos, 2009 m. Šilutės ir Nemuno deltos regioninio parko projektas. Šių metų konkursą laimėjo Zarasų rajono turizmo informacijos centras kartu su Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijomis pristatęs projektą - "Zarasų kraštas - dangaus kraštas žemėje". Iš viso dėl patraukliausios vandens turizmo vietovės titulo varžėsi net septyniolika vandens turizmo paslaugas ir pramogas siūlančių Lietuvos vietovių.

Apie šių metų nugalėtoją už Europos komisijos lėšas kuriamos trys laidos, kurios bus parodytos Lietuvoje jau rugpjūčio mėn. pradžioje, kuriama speciali interneto svetainė, reklaminis filmukas. Projektas rugsėjo mėn. pabaigoje bus pristatomas Briuselyje, prie Europos parlamento, vyksiančiame Turizmo dienos forume ir tarptautinėje parodoje.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.