ŽEMĖS DIENOS RENGINIAI SARTŲ REGIONINIAME PARKE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2023 Kovo 21 15:05

Žemės dienai paminėti, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos priešmokyklinės grupės ugdytiniai, pradinukai, padedant tėveliams ir mokytojoms sumeistravo inkilų paukšteliams. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Sartų regioninio parko grupės darbuotojai kovo 20 d. pasikvietė mažuosius gamtos mylėtojus atvykti į lankytojų centrą apžiūrėti čia atidarytos Žemės dienai skirtos tradicinių amatų meistro gaminamų inkilų parodos. Apžiūrėję parodą, vaikai, padedami mokytojų ir regioninio parko grupės darbuotojų pagamintus inkilus įkėlė Sartų regioniniame parke.

Šio gražaus renginio idėja atsirado sausio mėnesį, kai Sartų regioninio parko lankytojų centre Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos priešmokyklinės grupės ugdytiniams ir pradinukams vyko užsiėmimas apie miško gyvūnus ir paukščius. Užsiėmimo metu regioninio parko grupės darbuotojai papasakojo, kad Žemės dienai paminėti bus atidaryta tradicinių amatų meistro gaminamų inkilų parodą ir pakvietė juos apsilankyti. Išgirdę apie planuojamą parodą, vaikai panoro kaip nors prisidėti, t.y. pagaminti inkilų ir juos įkelti į medžius, kad galėtų stebėti ten apsigyvensiančius paukštelius.

Žemės dieną Sartų regioninio parko lankytojų centre atidaryta tradicinių amatų meistro Zenono Striškos gaminamų inkilų paroda. Į parodos atidarymą sugužėjo mažieji gamtos mylėtojai lydimi mokytojų, čia jie išvydo virš 20 skirtingų rūšių inkilų: šikšnosparniui, zylei, varnėnui, žvirblinei pelėdai, pilkajai musinukei, kukučiui, žalvarniui, čiurliui, kielei, margasparnei musinukei, lipučiui, voverei, pelėdai, dančiasnapiui ir kitiems paukščiams. Vaikai ypač nustebo sužinoję, kad inkilai gaminami ne tik paukščiams, bet ir voverėms. Inkilai voverėms išskirtiniai ir tuo, kad turi pabėgimo angą, kurią voverė gali pasinaudoti esant pavojui.

Paroda veiks iki balandžio 20 dienos, lankymas — nemokamas, pirmadieniais — ketvirtadieniais nuo 08:00 iki 17:00, penktadieniais 08:00—15:45, pietų pertrauka 12:00—12:45 (Vytauto g. 5, Dusetos). Kviečiame apsilankyti!

Apžiūrėję tradicinių amatų meistro gaminamus inkilus mokiniai, mokytojos ir Sartų regioninio parko grupės darbuotojai keliavo į Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją, kur vaikai parodė namuose, kartu su tėveliais, seneliais pagamintus inkilus paukšteliams. Iš viso pagaminti net 38 inkilai. Mažieji gamtos mylėtojai — tikri šaunuoliai, inkilai atitinka visas rekomendacijas.

Galiausiai atėjo šventė paukšteliams, inkilai įkelti į medžius mokyklos teritorijoje ir Antazavės šile, jais džiaugsis paukšteliai, o paukšteliais mažieji gamtos mylėtojai.

Tai buvo ne vienintelis renginys skirtas Žemės dienai paminėti. Kovo 21 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų Sartų regioninio parko grupės ir Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus darbuotojai vyko į Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinę mokyklą, kur surengė viktoriną „Planeta Žemė. Tarša ir jos mažinimas“.

Mokiniai pasiskirstė į keturias komandas. Jiems buvo pateikti 22 klausimai. Komandoms buvo išdalintos kortelės su galimais atsakymų variantais. Po kiekvieno iš klausimų viktorinos dalyviai turėjo 15 sekundžių apsispręsti, kuris iš atsakymų variantų yra teisingas.

Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokiniai stebino savo puikiomis žiniomis apie Žemės planetą, taršą ir atliekų rūšiavimą. Viktorinoje iš pradžių buvo pateikta 20 klausimų, po kurių skaičiuoti rezultatai, tačiau dėl ypač gerų mokinių žinių kova tarp komandų visada buvo apylygė, tad prireikė dviejų papildomų klausimų, kurie padėjo išaiškinti nugalėtojus.

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Sartų regioninio parko grupė nuoširdžiai dėkoja Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokytojoms — Jolantai Kondrašovienei, Lenai Budzilienei, Ilonai Pužienei, Renatai Šėžienei, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokytojai Laimai Mažiulienei, tradicinių amatų meistrui Zenonui Striškai už dalyvavimą, sukurtą šventę ir puikią atmosferą.


010203
040506

Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos. Sartų regioninio parko grupės nuotraukos

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.