SARTŲ REGIONINIO PARKO VIETOVARDŽIAI IR LEGENDOS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2023 Vasario 13 10:09

Vasario 6 d. Sartų regioninio parko lankytojų centre vyko užsiėmimas — „Sartų regioninio parko vietovardžiai ir legendos“, skirtas paminėti Aukštaitijos metams.

Užsiėmime dalyvavo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos 6 klasės moksleiviai. Vaikai susiskirstė į tris komandas ir ieškojo atsakymų į jiems pateiktas užduotis. Užduotys — pačios įvairiausios: įvardyti kuo daugiau Sartų regioniniame parke esančių ežerų pavadinimų, papasakoti ristūnų žirgų legendą, kaip atsirado Dusetų miesto vardas, ką mena Bradesių ąžuolai ir kitos.

Dalį atsakymų moksleiviai turėjo rasti klausydamiesi Sartų regioninio parko ir jo vertybių pristatymo, o likusius — lankytojų centro ekspozicijos informaciniuose terminaluose ir stenduose.

Nagrinėdami Sartų regioniniame parke esančius vietovardžius, vaikai atkreipė dėmesį, kad Marimonto vietovardis skamba kiek nelietuviškai, lyg prancūziškai. Iš tikrųjų taip ir yra. Legenda pasakoja, kad traukiantis Napaleono kariuomenei, vietiniai gyventojai ant kalno rado sužeistą karininką. Sužeistojo pavardė buvusi Marimė ar Merimė. Nuo to laiko ši vieta buvo vadinama Merimantu, vėliau Marimontu.

Mokiniai džiaugėsi, kad užsiėmimo metu sužinojo įdomių ir dar negirdėtų regioninio parko legendų, vietovardžių. Įspūdi jiems paliko tai, kad atsakymų reikėjo ieškoti ne knygose, kaip įprasta, o aktyviai įsitraukiant — naudojantis interaktyviais ekspozicijos įrenginiais.

Dėkojame Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos mokytojai Dainorai Biliūnaitei už idėją ir pagalbą organizuojant kitokį nei įprasta užsiėmimą.


Rimvydo Striškos nuotrauka

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.