NAUJAME LEIDINYJE — APIE REGIONINIŲ PARKŲ VERTYBES Print option in slimbox / lytebox? (info)
Šeštadienis, 2022 Rugsėjo 03 09:58

Ką tik išleistas penktasis serijos „Gamtos vertybės saugomose teritorijose“ leidinys, dedikuotas Lietuvos regioniniams parkams, kurie šiais metais mini įkūrimo 30-metį. Solidžiame leidinyje „Gamtos ir kultūros vertybės regioniniuose parkuose“ rasite įdomių straipsnių apie regioninių parkų kraštovaizdį ir jo raidą, biologinę įvairovę, saugomas rūšis, kultūros paveldo vertybes.

Penktąjį leidinį, kaip ir ankstesnius, išleido Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Pasak VSTT direktoriaus Alberto Stanislovaičio, tikimasi, kad skaitytojai ras įdomios ir naudingos informacijos apie saugomas teritorijas. O galbūt pateikta informacija subrandins idėjų naujiems darbams vertybių apsaugos ir tvarkymo srityje.

Įžanginis gamtosaugininkės Rūtos Baškytės straipsnis „Regioninių parkų steigimas – pasaulyje analogo neturintis reiškinys“ kalba apie visų 30 regioninių parkų įsteigimą vieną dieną (1992 m rugsėjo 24 d.) vienu Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos nutarimu, apie mokslininkų ir politikų susitelkimą bei gamtosauginį toliaregiškumą. Leidinyje rasite įvairiausių temų apie saugomas vertybes: apie karstinio proceso kuriamą Biržų regioninio parko kraštovaizdį, apie unikalų vandeningą kraštovaizdį Nemuno deltos regioniniame parke, apie balinių vėžlių apsaugą Pietų Lietuvoje, apie geologines vertybes Ventos regioniniame parke, apie stumbrų populiacijos atkūrimą, apie Dubingių piliavietę Asvejos regioniniame parke, apie Pagramančio regioninio parko piliakalnius ir kt.

Leidinio turinys gerokai platesnis nei įprastai. Rengiant šį jubiliejinį leidinį dalyvavo regioninių parkų specialistai: ekologai, kraštotvarkininkai, kultūrologai, taip pat VSTT Kraštovaizdžio apsaugos skyrius, VSTT Metodinis analitinis centras. Tačiau net ir tokios apimties leidinys aprėpia tik nedidelę dalį informacijos apie visas regioniniuose parkuose saugomas vertybes.

Leidinio „Gamtos ir kultūros vertybės regioniniuose parkuose“ apimtis — daugiau kaip 300 puslapių. Jį galima atsisiųsti PDF formatu

Ne tik naujausią, bet ir visus penkis išleistus leidinius apie saugomų teritorijų vertybes galima rasti Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro skaitykloje, saugomų teritorijų direkcijose, lankytojų centruose, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo ir kitose centrinėse bibliotekose. Leidinius galima rasti ir elektroniniu formatu

Naujausias leidinys buvo pristatytas ir Veisiejų regioniniame parke, kuriame rugsėjo 2 d. vyko renginys, skirtas Lietuvos regioninių parkų 30-mečiui paminėti.


Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos informacija

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.