ATIDARYTA XII-OJI SARTŲ IR GRAŽUTĖS REGIONINIŲ PARKŲ DIREKCIJOS ORGANIZUOJAMA FOTOGRAFIJŲ IR DAILĖS DARBŲ PARODA „ŽEMĖ — GYVYBĖS PLANETA“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2022 Balandžio 27 09:29

Balandžio mėnesį Sartų regioninio parko lankytojų centre atidaryta XII-oji Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuojamo fotografijų ir dailės darbų konkurso paroda. Parodos pavadinimas — „Žemė — gyvybės planeta“.

Šiais metais direkcijos organizuotas fotografijų ir dailės darbų konkursas skirtas Žemės dienai paminėti, tema — „Žemė“. Direkcija kvietė moksleivius fotoaparato ar piešimo priemonių pagalba įamžinti mintis ar pastebėtus vaizdus susijusius su mūsų planetai iškilusiais pavojais ir galimais jų sprendimo būdais, parodyti iš ko sudaryta mūsų Žemės planeta, ko reikia, kad Žemėje egzistuotų gyvybė, kokia gyvybė aptinkama Žemėje.

Fotografijos ir dailės darbus konkursui pateikė net 272 moksleiviai iš 20 mokyklų. Didžiąją dalį pateiktų darbų sudarė piešiniai — 217 darbų, visi like — fotografijos ir trys nuostabūs Žemės planetos maketai (gaubliai). Šiais metais organizuotame konkurse dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius.

Moksleiviu konkursui atsiųsti darbai spalvingi, įdomūs, juose nagrinėjami Žemės planetai kylantys pavojai, aktualios problemos: oro tarša, šiukšlės, miškų gaisrai ir kitos, atskleidžiamas gyvybės Žemėje grožis ir unikalumas. Apibendrinant, konkurso dalyviams puikiai pavyko įsijausti į temą, bei ją atskleisti. Džiugu, kad moksleiviai mato mūsų planetai kylančius pavojus ir esančias problemas, bei turi pasiūlymų kaip jas spręsti.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos organizuojamam fotografijų ir dailės darbų konkursui atsiųstus darbus vertino komisija, kurią sudarė direkcijos specialistai ir mokytojas metodininkas — Eugenijus Raugas. Po ilgai trukusios konkursui atsiųstų darbų peržiūros ir vertinimo, komisija atrinko 28 dailės ir 5 fotografijos darbų laureatus.

Dėl didelės dalyvių gausos, siekiant sumažinti kontaktų skaičių (dėl niekur nedingusio COVID-19 viruso) šiais metais Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija, Sartų regioninio parko lankytojų centre, nusprendė neorganizuoti fotografijų ir dailės darbų parodos atidarymo renginio. Vietoje šio renginio, direkcijos specialistai vyks į mokyklas ir ten įteiks konkurso dalyviams, laureatams atvirukų katalogus, suvenyrus, kvietimus aplankyti parodą „Žemė — gyvybės planeta“ jiems patogiu laiku. Kvietimai taip pat suteikia teisę nemokamai apsilankyti Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje.

Naujovė — atvirukų katalogas, kurį gaus visi konkurse dalyvavę mokiniai. Kataloge pateikiami komisijos atrinkti fotografijos ir dailės darbai atviruko pavidalu. Atviruką galima nusiplėšti ir išsiųsti draugui paštu, o siuntėjui lieka šaknelė su dalimi piešinio arba fotografijos, kuri buvo ant atviruko. Taip pat ant atvirukų katalogo, bei atvirukų yra QR kodas, kurį nuskaičius išmaniuoju telefonu galima patekti į debesį internetinėje erdvėje su visais konkurso „Žemė — gyvybės planeta“ darbais. Debesyje mokiniai ras ne tik savo darbus, bet ir jiems skirtas padėkas už dalyvavimą konkurse.

Atidarytoje fotografijų ir dailės darbų parodoje „Žemė — gyvybės planeta“, dalis darbų iškabinti, o kita dalis eksponuojama išmaniai — ekrane. Toks sprendimas pasitelktas į pagalbą dėl darbų gausos.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija nuoširdžiai dėkoja moksleiviams ir jų mokytojams dalyvavusiems konkurse, mokytojui metodininkui — Eugenijui Raugui už pagalbą vertinant moksleivių atsiųstus darbus.

Fotografijų ir dailės darbų parodą „Žemė — gyvybės planeta“ kviečiame aplankyti Sartų regioninio parko lankytojų centre, adresu: Vytauto g. 5, Dusetos, Zarasų r. Parodos lankymas nemokamas.


010203
040506
0708

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.