LANKYTOJŲ CENTRUOSE UKRAINIEČIAI GALĖS LANKYTIS NEMOKAMAI Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2022 Kovo 08 16:20

Nuo šiandien Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre ir saugomų teritorijų direkcijų lankytojų centruose ekskursijų vedimo ir savarankiško ekspozicijų lankymo paslaugos Ukrainos Respublikos piliečiams teikiamos nemokamai.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, gal ir nedidelė parama, bet ir ši maža iniciatyva gal padės ukrainiečiams (ir ypač vaikams) jaustis mūsų krašte saugiau bei geriau pažinti jį. Ieškoma ir daugiau galimybių, kaip padėti pabėgėliams iš Ukrainos — ketinama juos apgyvendinti saugomų teritorijų gamtos mokyklose.

Beveik kiekvienas Lietuvos nacionalinis ir regioninis parkas bei rezervatas turi lankytojų centrus – vietas, kuriose žmonės gali susipažinti su saugomų teritorijų vertybėmis, sužinoti — kas ir kodėl saugoma. Lankytojų centruose per edukacinę veiklą teikiama įdomi informaciją apie mūsų krašto saugomas teritorijas, jų unikalumą ir  lankymo galimybes.

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, daugiau kaip 400 draustinių. Lankytojų centrai įrengti šalia nacionalinių ir regioninių parkų bei rezervatų direkcijų.

Bėgantys nuo karo Ukrainos pabėgėliai ir šiaip Ukrainos piliečiai nuo šiol galės nemokamai lankytis saugomų teritorijų lankytojų centruose bei gauti nemokamas ekskursijas. Visų saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai yra labai sujaudinti esamos situacijos Ukrainoje ir pasiryžę teikti visokeriopą pagalbą bei paramą kaimynams ukrainiečiams.


VSTT informacija

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.