KALĖDOMS RINKITĖS DOVANAS IŠ SAUGOMŲ TERITORIJŲ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2021 Gruodžio 08 16:31

Kviečiame artimuosius nudžiuginti gamtai draugiška dovana iš nacionalinių ir regioninių parkų — rinktis gaminį ar paslaugą, pažymėtą Saugomų teritorijų produkto ženklu „Antyte”. Šie produktai (bičių vaško žvakės, džiovintos uogos, arbatos, vilnonės kojinės ar pirštinės, kt.) gaminami saugomose teritorijose ir yra draugiški aplinkai.

Saugomų teritorijų produktai — tai vietinė smulkių gamintojų produkcija iš vertingiausių Lietuvos vietovių. Įsigydami ją, jūs padedate kaimui ir saugomoms teritorijoms gyvuoti. Šie gaminiai dažnu atveju atspindi konkretaus regiono etnografinį savitumą.

Kalėdinę dovaną su Saugomų teritorijų produkto ženklu galite rasti puslapyje www.gamtoje.org. Pasirinkimas įvairus — medus, arbatos, sirupai, prieskoniai, bičių duonelės, obuolių sūris, džiovinti vaisiai, šiaudiniai sodai, riešinės, kojinės, pirštinės, lėlės, pliušiniai žaislai, unikalios pramogos saugomose teritorijose, pavyzdžiui, žygis į pelkę su laume, ekskursijos po gražiausias Dzūkijos vietas, aktyvus poilsis Aukštaitijoje ar nakvynė etnografinėje sodyboje.

Saugomų teritorijų produkto ženklą gavę tiekėjai augina ar surenka produktus švarioje gamtoje, paslaugas vykdo irgi būdami draugiški aplinkai. Nacionalinių ir regionininių parkų direkcijos komisijose vertina produktus, sukurtus saugomoje teritorijoje ir tik geriausiems suteikia Saugomų teritorijų produkto ženklą.

Saugomų teritorijų produkto ženklas — „Antytė” —  buvo sukurtas 2013 m. Jo tikslas — skatinti darnų turizmą ir vystymąsi. Pretenduojantys gauti šį ženklą tiekėjai turi atitikti darnaus vystymosi vertybes — aplinkai palankesnė veikla, kultūrinio ir gamtinio paveldo puoselėjimas, vietos bendruomenių gerovė, saugomų teritorijų vystymasis. Šį ženklą suteikia specialios komisijos kiekvienoje saugomoje teritorijoje.


VSTT informacija
 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.