SKELBIAME KONKURSO ŽEMĖS DIENAI PAMINĖTI NUGALĖTOJĄ! Print option in slimbox / lytebox? (info)
Šeštadienis, 2021 Kovo 20 10:00

Štai ir sulaukėme Žemės dienos ir konkurso „Pasaulinė Žemės diena su Gražutės ir Sartų RP“ pabaigos. NIEKO NELAUKDAMI SKELBIAME ATSAKYMUS ir NUGALĖTOJĄ:

Mildą Čiškauskaitę.

Viliamės, jog nusivylusių nebus ir, kad taip pat aktyviai dalyvausite kituose mūsų organizuojamuose konkursuose.

O dabar trumpai apie Pasaulinę Žemės dieną:

Pasaulyje kovo 20 d. ateina pavasario lygiadienis — dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis. Saulė kovo 20 d. keliaudama dangaus skliautu atsiduria pavasario lygiadienio taške. Saulė kovo 20 d. pateka tiksliai rytuose, tada 12 valandų keliauja dangumi ir nusileidžia tiksliai vakaruose. Visoje mūsų planetoje (išskyrus ašigalių sritis) lygiadienio metu diena ir naktis trunka po 12 valandų.

Nuo šiol prasideda astronominis pavasaris, siejamas ir su gamtos atgijimu. Senoliai gamtos atgimimo šventę vadino Pavasario lyge. Per ją senovėje buvo švenčiamos Velykos. Kad anksčiau Velykos būdavo tikroji lygiadienio šventė, įrodo mūsų paprotys: Velykų rytą reikia maudytis iš Rytų atitekančiame upelyje. Senoliai tikėjo, jog per Pavasario Lygę arba Velykas prabusdavo Saulės ir Mėnulio dukra Žemė, kai kurių dar vadinta deive Žemyna — Motina Gamta, derlingumo deive, gėlių žiedų nešėja.


Kryžiažodžio atsakymus rasite čia.

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.