VŠĮ „UŽSTATO SISTEMOS ADMINISTRATORIAUS“ PARAMA SARTŲ REGIONINIAM PARKUI Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2020 Gruodžio 14 14:01

VšĮ „Užstato sistemos administratoriaus“ (USAD) iniciatyvą Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkciją pasiekė lėšos, kurios buvo surinktos iš daugybės žmonių paaukotų vienkartinių pakuočių užstato.

USAD parama buvo skirta Sartų regioniniam parkui.

Sartų regioniniame parke yra 6 gamtos paveldo objektai, tačiau tik Bradesių ąžuolas turi gamtos paminklo statusą. Ne veltui šis ąžuolas tituluojamas Stelmužės ąžuolo broliu, jo amžius siekia daugiau nei 500 metų, aukštis — 30,70 m, o kamieno apimtis — 6,45 m. Ąžuolas yra vienas iš Sartų regioninio parko lankytojų pamėgtos dviračių trasos „Tarp Zalvio ir Zalvės“ objektų. USAD paramos dėka sutvarkyta ąžuolo aplinka: apie ąžuolą įrengta tvorelė, pastatytas suoliukas.

Kita USAD paramos dalis buvo skirta Sartų regioniniame parke gyvenančioms pelėdoms. Pelėdos galės džiaugtis keturiais inkilais, kuriuos atsižvelgiant į jų gyvenimo specifiką Antazavės šile įkėlė Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos specialistai.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija nuoširdžiai dėkoja VšĮ „Užstato sistemos administratoriui“ ir visiems prie paramos Sartų regioniniam parkui prisidėjusiems žmonėms, tradicinių amatų meistrui Zenonui Striškai įrengusiam tvorelę, suoliuką, pagaminusiam inkilus.


010203
040506
07

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.