KAS PIRMIAUSIA ŠAUNA Į GALVĄ PAGALVOJUS APIE PELKĘ? Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2020 Kovo 30 22:32

Baugoka, mistinė vieta. Klampynė, į kurią nebent spanguolės vilioja. Nei sausuma, nei vanduo — kažkoks keistas jų derinys. Iš tiesų pelkės yra labai svarbi gamtos dalis — jos teikia prieglaudą daugeliui saugomų augalų ir gyvūnų, taip pat yra vertingos ekosistemos, veikiančios kaip kempinė ir mažinančios potvynių pavojų. Pelkės yra vietos, kuriose galima mėgautis neįprastais kraštovaizdžiais, svaigiu gailių ar žydinčių viržių kvapu, uogauti ar rinkti vaistažoles.

Atvira pelkinė buveinė Kemerių nacionaliniame parke. Projekto partnerių nuotr.

Daugiau informacijos apie pelkes ir įgyvendintą projektą Nr. LLI-306 „Biologinės įvairovės išsaugojimas LV-LT pasienio regiono atvirose pelkių buveinėse taikant neatidėliotinas ir ilgalaikes tvarkymo priemones“ sužinosite perskaitę straipsnį: https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/naujienos/lietuvos-ir-latvijos-pasienio-regione-imtasi-priemoniu-pelkiu-buveinems-tvarkyti-ir-saugoti-kodel-jos-svarbios.d?id=83872213


Gegūnės — Lietuviškos orchidėjos (retieji augalai, augantys pelkėse)Pelkinė uolaskėlė (retieji augalai, augantys pelkėse)


 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.