NUOTYKIŲ KUPINA DIENA: JAUNIEJI KOMIKSŲ KŪRĖJAI SUSITIKO SARTŲ IR GRAŽUTĖS REGIONINIŲ PARKŲ DIREKCIJOJE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2017 Birželio 01 10:26

Galiu lažintis, jei jums reikėtų papasakoti patį linksmiausią nuotykį, tai jis greičiausiai bus nutikęs gamtoje. Nes tik miške galima sutikti lėtapėdį briedį, iki juosmens prasmegti juodame pelkės akivare, o sraunioje upėje pasigalynėti su stipruoliu upėtakiu!  Na, o jei bent kartą teko stovyklauti su draugais prie ežero ir ragauti košės, kvepiančios laužo dūmais, tai patirtų emocijų niekada nepamiršite!

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija gegužės 19 d. šešiasdešimčiai mokinių, juos lydėjusioms mokytojoms bei tėveliams padovanojo dar vieną įspūdingą nuotykį — Sartų regioninio parko lankytojų centre įvyko mokinių  komiksų apie gamtą konkurso „Vieną kartą gamtoje...“ baigiamasis renginys. Parkų direktorius Saulius Mažiulis nuoširdžiai džiaugėsi komiksų įvairove. „Esu maloniai nustebintas darbų atlikimo technika ir komiksuose atskleistų aplinkosaugos temų įvairove. Organizuodami komiksų konkursą, siekėme ne tik lavinti kūrybinius gebėjimus, bet ir ugdyti ekologinį mokinių sąmoningumą, bei skatinti mokykloje mokomų dalykų  integraciją“, — sako S. Mažiulis.

Komiksų konkurse dalyvavo 233 mokiniai, kuriuos ruošė 40 mokytojų, taip pat paminėtina, kad  per 200 mokinių iš Zarasų, Rokiškio, Ignalinos ir Utenos rajonų mokyklų dalyvavo direkcijos darbuotojų organizuotuose komiksų apie gamtą kūrybinėse dirbtuvėse. Konkurse aktyviausiai dalyvavo ir puikius komiksus paruošė Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazijos,  Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Kauno Jėzuitų gimnazijos mokiniai, Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokiniai. Konkursui pateiktus darbus vertino komisija — Dusetų meno mokyklos mokytojai ir dailininkai Svetlana Raugienė, Romualdas Pučekas, bei Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos darbuotojai. Darbai vertinti atsižvelgiant į   komikso turinio aplinkosauginį aktualumą, darbo emocinį paveikumą ir praktinę galimybę panaudoti visuomenės ekologiniame švietime.

Nedidelėje Sartų regioninio parko lankytojų centro konferencijų salėje ant sienų vos tilpo mokinių sukurti komiksai. Originaliuose darbuose panaudotos ne tik tradicinės piešimo priemonės, bet ir gamtinės medžiagos, šiukšlės,  iškarpos, mokinių sukurtos nuotraukos. Taip pat konkursui buvo pateikti ir darbai parengti specialiomis komiksų kūrimo programėlėmis. Renginyje dalyvavę mokiniai  džiaugėsi, kad kurti komiksus buvo įdomu. „Komiksus kuriu jau senai, bet tik šio konkurso dėka galėjau juos parodyti draugams ir mokytojams. Norint vaizdais papasakoti istoriją reikia netik sugebėjimo piešti, bet ir geros idėjos“ — sako pirmos vietos laimėtoja Vilniaus geležinkelio transporto ir paslaugų mokyklos moksleivė Ina Krukauskaitė.

Renginyje taip pat viešėjo dvi garsiausios lietuviškų komiksų jaunimui kūrėjos — Gerda Jord ir Milda Anušauskaitė. Komiksų kūrėjos supažindino dalyvius su šiuo unikaliu medijų žanru, pristatė komiksų atsiradimo istoriją,  papasakojo kaip jos ir kiti menininkai kuria komiksus gamtos tema. Moksleivius įkvėpė, beveik bendraamžių, G. Jord ir M. Anušauskaitės pranešimas kurti komiksus — po paskaitos lektores užgriuvo žingeidžių mokinių klausimai.

Renginio metu konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti direkcijos įsteigtais prizais ir diplomais. Už kūrybiškiausius ir originaliausius komiksus apdovanotos pirmų vietų laimėtojos Ugnė Rimkutė, Giedrė Pavydytė, Vakarė Raškinytė, Mintė Vaitkevičiūtė ir Ina Krukauskaitė.

Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija po gražios apdovanojimų ceremonijos dalyviams dovanojo ekskursiją po saugomas teritorijas. Ekskursijos metu aplankyta Dusetų dailės galerija, Salako bažnyčia, V. Žilinskienės Jūrų muziejus, pravestas žygis Šavašos pažintiniame take, kuriame vaikų laukė ne tik tūkstančio uodų armija, bet ir ant laužo Antalieptės kaimo bendruomenės šeimininkių kepti firminiai aukštaičių blynai.


vyr. specialistas V. Eidėjus


dscf3294dscf3295dscf3296
dscf3316dscf3321dscf3325
dscf3330dscf3333dscf3335
dscf3337imgp1331

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.