PASKAITA APIE PAUKŠTELIUS IR MIŠKO ŽVĖRIS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2016 Lapkričio 30 15:57

Šiomis dienomis gamtoje vyksta kova tarp rudens ir žiemos. Tik laikas parodys kada žiema galutinai palauš rudenį. Atšalęs oras, tiek žmonėms, tiek žvėrims, bei paukščiams sukelia sunkumų, keičia jų gyvenimo būdą. Žmonės yra pratę prie šių permainų ir iš anksto pasiruošę joms, o štai gyvūnijai sunkiau. Šaltuoju metų laiku sudėtingiau rasti maisto ir šiltą guolį, kuriame galėtų saugiai jaustis. Dažnai žmonės matydami, kad žiema darosi labai atšiauri, žvėrims bei paukščiams stinga maisto, ima jiems padėti.

Labiausiai gamtos gyventojais susirūpinę ir dėl jų likimo žiemos metu pergyvena jaunieji gamtos mylėtojai. Todėl labai svarbu, kad vaikai žinotų kada gamtos gyventojams reikalinga pagalba, o kada jie su iškilusiais sunkumais puikiai susidoroja patys.

Tęsiant bendradarbiavimą su Rokiškio lopšeliu — darželiu „Varpelis“, lapkričio 24 d. Sartų regioninio parko direkcijos vyr. inspektorius Algis Pažūsis vyko pas mažuosius gamtos mylėtojus supažindinti juos su Lietuvos paukščiais, žvėrimis.

Inspektorius vaikams pasakojo, bei pateikė vaizdinę medžiagą apie išskrendančius ir žiemojančius paukščius, jų elgseną, išskirtinius bruožus. Parodė kokios gali būti paukšteliams skirtos lesyklos, koks maistas jiems yra tinkamiausias. Taip pat pasakojo apie miške gyvenančius žvėris, jų elgseną, apie žiemą užmiegančias žvėrelių rūšis.

Paskaitos pabaigoje mažieji gamtos mylėtojai padėkojo inspektoriui už įdomią, spalvingą, bei  naudingą informaciją, džiaugėsi įgytomis žiniomis.


 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.