GRYBAUTOJŲ DĖMESIUI! Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2016 Liepos 22 13:55

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja tikra Lietuviška vasara. Vidutiniškai dienomis laikosi 17 laipsnių šiluma, protarpiais mažiau ar daugiau palyja. Tokios oro sąlygos yra idealios grybams augti, tad pastarąją savaite miškai ūžia nuo grybautojų gausos. Grybautojai džiaugiasi baravykais, raudonviršiais, voveraitėmis ir kitais rastais grybais.

Sartų regioninio parko direkcijos specialistai nori atkreipti grybautojų dėmesį, kad šie begrybaudami, tyčia ar ne, neįžengtų į teritorijas, kuriuose tai daryti griežtai draudžiama. Įspėjame žmones, kurie susiruošia grybauti į Dusetų girią. Dusetų girioje yra Vosynos gamtinis rezervatas. Rezervato teritorija užima 196 ha plotą. Visoje šioje teritorijoje lankytis, o tuo labiau grybauti ar uogauti yra griežtai draudžiama. Rezervato teritorija yra paženklinta apie tai informuojančiais įspėjamaisiais ženklais visu perimetru. Grybautojams, kurie nepaiso draudimo gresia administracinė atsakomybė.

Vosynos gamtinio rezervato tikslas — išsaugoti pirmykščių šiaurės rytų Lietuvos paežerių miškų bruožus išlaikiusią Dusetų girios gamtinio komplekso dalį kaip Sėlių aukštumos didžiųjų dubaklonių miškų etaloną su mokslui vertingais augalijos ir gyvūnijos kompleksais. Lankymasis rezervate yra galimas tik mokslo tiriamaisiais ir pažintiniais tikslais, iš anksto  suderinus su Sartų regioninio parko direkcija ir lydint direkcijos specialistui.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.