PRIEŽIŪROS DARBAI SARTŲ REGIONINIAME PARKE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2016 Liepos 20 16:01

Vasara – atostogų metas, dažnai žmonės atostogoms pasirenka saugomas teritorijas, kur atranda ramų poilsį unikalios gamtos apsuptyje. Čia poilsiautojus pasitinka įdomios kultūros ir gamtos paveldo vertybės, įvairūs pažintiniai ir dviračių takai, sutvarkytos stovyklavietės, poilsiavietės, atokvėpio vietos ir kita.

Saugomų teritorijų priežiūra ir jų pritaikymu lankytojams rūpinasi direkcijų specialistai. Šiais metais Sartų regioninio parko direkcija prižiūrėjo, sutvarkė apie 90 hektarų teritorijos. Didžiausią dalį darbų sudarė šių teritorijų šienavimas, informacinės sistemos, rekreacinės įrangos priežiūra, atnaujinimas ir remontas, šiukšlių rinkimas.

Darbų metu nupjauta žolė, iškirstos atžalos, krūmai ties dvylika gamtos ir kultūros paveldo objektų: Bradesių ir Žiūkeliškių ąžuolais, Ilgašilio pušimi, Pakerių kadagiais, kompozitoriaus ir dirigento Juozo Gruodžio gimtinės vieta, poeto Antano Strazdo paminkliniu akmeniu, Bobriškio cerkve, Gipėnų stogastulpiu, Velikuškių I-uoju, Velikuškių II-uoju, Pakačinių ir Mielėnų piliakalniais. Prižiūrėta apie 70 hektarų rekreacinių teritorijų: Dusetų girios, Kavolių šilelio, Jaskoniškių, Bradesių ir rekreaciniu požiūriu vertingos teritorijos Anapolio ir Zaduojo kaimuose, visuomenės poreikiams skirta teritorija šalia Rašų ežero.

Sartų regioninio parko direkcija nuolat tvarko, prižiūri ir atnaujina parke esančias stovyklavietes ir atokvėpio vietas, informacinę sistemą (stendus, nuorodas), rekreacinę įrangą (laiptus, lauko baldus, takus, aikšteles), dviračių trasą „Tarp Zalvio ir Zalvės“ (trasos zonoje šalinta sumedėjusi ir žolinė augmenija), pažintinius takus: Dusetų girios (šalinti užvirtę medžiai, žolinė augmenija), Jaskoniškių, Ilgašilio.

Gamtosauginiu požiūriu svarbūs ir kiti regioninio parko priežiūros darbai. Buvo šienaujami lubinai Natura 2000, buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje, Dusetų girios Žvirbliškių pievoje, nušienautas plotas apie 2,70 ha. Šis augalas yra įtrauktas į invazinių rūšių sąrašą ir juos būtina naikinti, tai yra gajūs augalai, stelbiantys vietines, retas ir nykstančias augalų rūšis.

Atliktų darbų rezultatais džiaugiasi tiek Sartų regioninio parko lankytojai, tiek gyventojai. Sutvarkytus objektus ir teritorijas lengva pasiekti ir patogu apžiūrėti, o išsiruošusiems į ekskursiją po parką nereikia rūpintis specialia apranga ir avaline.

Šiais darbais metai neužsibaigia, dar daug jų laukia...


 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.