INTERAKTYVI PAŽINTINĖ EKSKURSIJA — „DUSETOS — MIESTAS TURINTIS ISTORIJĄ“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2016 Gegužės 06 12:39

Lietuvoje įsitvirtinęs pavasaris šiomis dienomis džiugina saulės voniomis, ilgais vakarais, atbudusi gamta – nuostabiais peizažais. Pavasaris davė pradžią ir naujam turistiniam sezonui. Keliautojai ieško naujų įspūdžių, pojūčių bei pramogų, planuoja kur nuvykti, ką aplankyti, pamatyti.

Sartų regioninio parko direkcija šį sezoną keliautojams paruošė staigmeną ir naujovę – interaktyvią pažintinę ekskursiją – „Dusetos – miestas turintis istoriją“. Ši pažintinė ekskursija įdomi ir išsiskiria iš kitų tuo, jog jos metu keliautojai neturės gido. Gidą atstos išmanusis telefonas, o visus objektus reikės atrasti patiems, vadovaujantis tik žemėlapiu.

Ekskursijos metu susipažinsite su bene mažiausiu Lietuvos miestu – Dusetomis. Miestas, nors ir nėra didelis, tačiau mena ilgą ir įdomią istoriją, kuri prasidėjo dar XIV, o gal net ir XIII amžiuje. Vaikštinėdami po Dusetas sužinosite apie vietinių bei dvarininkų gyvenimą, miesto kūrimosi raidą, čia gyvenusius žydus, gyventojų tarpusavio santykius, kultūrą bei skaudžius istorinius vingius. Ekskursijos trukmė 1,5 – 2 valandos.

Smalsu? Kviečiame atvykti į Dusetas, į Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centrą. Čia įsigysite žemėlapį, kuriame pažymėtas pažintinės ekskursijos maršrutas ir objektai, bei pateikiamas QR kodas. Nuskaičius QR kodą išmaniuoju įrenginiu bus suteikta prieiga prie „virtualus gido“. Žemėlapio kaina – 1 Eur. Įsigydami žemėlapį paremsite Sartų regioninio parko veiklą ir gausite penkias dienas galiojantį lankytojo bilietą.

Kaip viskas vyksta? – labai paprastai. Savo rankose turėsite žemėlapį, kuriame rodyklėmis pažymėtas pažintinės ekskursijos maršrutas, o skaičiais objektai. Kai būsite prie konkrečiu skaičiumi žemėlapyje pažymėto objekto, savo išmaniajame įrenginyje paspaudę to objekto skaičių, išgirsite pasakojimą, bei turėsite galimybe peržiūrėti istorines Dusetų miesto fotografijas.

Pažintinę ekskursiją „Dusetos – miestas turintis istoriją“ tiesiog būtina įtraukti į šių metų kelionių sąrašą – tai ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir galimybė pajusti atradimo džiaugsmą. Čia keliautojas pats susipažins su miestu ir atras jo istoriją.


 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.