ŽEMĖS DIENOS MINĖJIMAS SARTŲ REGIONINIAME PARKE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2016 Kovo 21 11:48

Kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Žemės diena. Tai pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas susivienodina, o po jos dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir vis ilgėja iki trumpiausios, lietuviams puikiai žinomos, Joninių nakties. Šia proga Sartų regioninis parkas, tradiciškai, surengė renginį vietos moksleiviams.  Šį kartą Žemės diena buvo skirta buitinėms atliekoms ir jų problematikai atskleisti. Moksleiviams buvo rodoma atliekų tvarkymo piramidė ir aptariami palankiausi bei mažiausiai palankūs aplinkai atliekų tvarkymo būdai, akcentuojant, kad vienas geriausių tvarkymo būdų – atliekų vengimas, pavyzdžiui, daugkartinio pirkinių maišelio naudojimas vietoj vienkartinių maišelių. Vienas iš palankių aplinkai tvarkymo būdų – pakartotinis atliekų tvarkymo būdas, kai daiktus ne tik neišmetame į sąvartynus, bet ir sutaupome pinigus, kuriuos išleistumėm panašiam daiktui įsigyti, ugdome savo ir kitų kūrybiškumą. Antazavės J. Gruodžio bei Dusetų K. Būgos gimnazijų moksleiviai taip pat stengėsi į buitines atliekas pasižiūrėti kūrybiškai ir besiruošiant artėjančioms Velykoms – kūrė savo „Velykines puokštes“!

Mokyklų moksleiviai pasiskirstę po penkias komandas turėjo panaudojant kuo daugiau buitinių atliekų bei gamtinius augalus sukurti komandinę Velykų puokštę. Komandos, atsinešdamos po vieną, iš anksto susiplanuotą buitinę atlieką – „slaptąjį ginklą“, pranoko visus lūkesčius ir nustelbė savo idėjomis – vieni puokštę darė senoje keptuvėje, kiti iš kiaušinių dėžutės darė savo puokštėje laivelius, dar kiti naudojo senas vazas. Renginio dalyviai entuziastingai kūrė, tarėsi, diskutavo kaip įkomponuoti ir panaudoti vieną ar kitą buitinę atlieką, kaip puokštę pagyvinti gamtiniais augalais ir po pusvalandžio gaminimo buvo renkamas išradingiausias ir originaliausias kūrinys. Kiekviena komanda turėjo pristatyti savo puokštę – sugalvoti jai pavadinimą, pasakyti kiek skirtingų buitinių atliekų panaudojo bei pristatyti savo „slaptąjį ginklą“. Įvykus vertinimui bei Sartų regioninio parko specialistams suskaičiavus taškus, visoms komandoms buvo įteikti saldieji prizai, išskiriant daugiausiai taškų surinkusią komandą.

Moksleiviai po renginio ne tik susipažino su atliekų tvarkymo būdais, pagalvojo, kaip jie gali prisidėti prie geresnio mūsų žemės likimo, tačiau ir kūrybiškai pabandė pamatyti, kur apart šiukšlių konteinerio atliekos gali iškeliauti!

Sartų regioninio parko informacija ir nuotraukos

0110
111213
141516
1719 - copy2
345
678
9

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.