NAMINĖS PELĖDOS GELBĖJIMAS IŠ TINKLO Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2016 Vasario 29 17:02

Prieš dvi savaites Sartų regioninis parkas sulaukė Užtiltės gyventojų skambučio apie į bėdą pakliuvusią pelėdą. Pasirodo tai naminė pelėda įsipainiojo į futbolo aikštelę juosiantį, aukštą tinklą. Laimei ją pamatė gyventojai ir išvadavo iš šių spąstų. Vargšas paukštis matyt ilgokai kabėjo šiame tinkle ir gerokai nusikamavo, nebuvo aišku ar nepatyrė rimtesnių sužalojimų. Pelėdą sutiko priimti Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos savanorė Asta Malakauskaitė, kuri jau yra išslaugiusi ne vieną dešimtį į panašias bėdas patekusių paukščių, kitų gyvūnų. Taigi po dviejų savaičių vėl sulaukėme skambučio, šį kartą iš Astos, kuri pranešė, jog galima ir reikia paukštį paleistį į laisvę, nes pelėda pilnai atkuto, ilgesnis laikymas nebeturi prasmės, o besiblaškydama patalpoje gali tik susižeisti, ypač naktį. Prieš paleidžiant pelėdą apžiedavome, išmatavome. Paaiškėjo, kad tai vyresnė nei antrų kalendorinių metų patelė.

Naminė pelėda yra viena gausiausių pelėdų šalyje, nes aptinkama visoje Lietuvos teritorijoje. Pelėda aktyviausia prietemoje ir naktį, bet, kai reikia maitinti augančius jauniklius, medžiojančius kartais galima pamatyti ir dieną. Dažniausiai minta smulkiais žinduoliais, kartais mažais paukščiais. Gyvena miškuose, parkuose ir aršiai gina savo lizdą ar jauniklius – gali pulti tiek žmones, tiek kates ar šunis.

Sartų regioninio parko kolektyvas labai dėkoja vietiniams gyventojams Petrui, Gitanai ir kitiems kurių vardų nežinome, kad nepaliko paukščio likimo valiai, padėjo kuo galėdami, bei ieškojo tolimesnės pagalbos. Kartais, net ir futbolo aikštelės tinklas, gali nuskriausti gamtą, laimei, kad šį kart to pavyko išvengti!

Sartų regioninio parko inf. bei nuotraukos 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.