GAMTININKAI KVIEČIA DISKUTUOTI: KOKIA NAUDA VIETOS ŽMOGUI IŠ GAMTIŠKAI VERTINGŲ TERITORIJŲ? Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2015 Lapkričio 02 18:14

   

Šį ketvirtadienį ūkininkus bei kitus vietos gyventojus gamtosaugininkai kviečia pasikalbėti apie išskirtinių gamtinių teritorijų priežiūrą, galimybes ne tik išsaugoti unikalias augalų bei gyvūnų rūšis, bet ir gauti finansinės naudos.

Sartų regioninio parko direkcijoje bus diskutuojama apie 4 europinės reikšmės teritorijas - Vasynos ir Padustėlio pelkes, Sartų ežero pakrantę bei Ilgašilio apylinkes. Visi šie, beveik 70 hektarų užimantys plotai, priklauso išskirtinių Europos vietovių tinklui Natura 2000.

 Išskirtinėmis teritorijos laikomos dėl jose vešinčių retų augalų - dvilapio purvuolio, žvilgančiosiosios riestūnės, plačialapės klumpaitės ir kitų. Kad jie šiose pievose ir pelkėse bujotų, plotus reikia nuolat prižiūrėti – neleisti užželti krūmais, juose šienauti ar ganyti gyvulius. Gamtosaugininkai ieško ekonomiškai pagrįsto ilgalaikio sprendimo teritorijų palaikymui. „Kiekviena teritorija yra unikali – su savomi ypatybėmis ir specifika. Visgi, egzistuoja kai kas bendro – siekiant užtikrinti tęstinumą, esminiu dalyku tampa vietos gyventojų interesai. Jie yra tokie pat svarbūs kaip ir europiniu mastu saugomų rūšių apsauga. Kviečiame kartu ieškoti geriausių sprendimų tiek žmogui, tiek gamtai. Atvykite atvirai pasikalbėti – kokią naudą teritorijos gali teikti, kokiais būdais geriausia jomis rūpintis,“ –  į susitikimą kviečia jį organizuojančios nevyriausybinės organizacijos Baltijos aplinkos forumas direktorius Žymantas Morkvėnas. Patyręs gamtosaugininkas įsitikinęs, kad susitikimo metu bus rasta galimybių gamtosaugininkams ir vietos gyventojams bendradarbiauti.

Susitikime bus pristatytos teritorijos, jų tvarkymo būdai, jose gaunamos biomasės kiekis ir tipas. Taip pat bus supažindinama su galimybėmis plotus nuomoti ar deklaruoti Kaimo plėtros programos išmokoms gauti.

Į atvirą susitikimą, vyksiantį lapkričio 5 d., 15 val., Sartų regioninio parko direkcijoje (Vytauto g. 5, Dusetos) kviečiami ūkininkai, gyvulių augintojai, miškų urėdijų, seniūnijų, savivaldybių atstovai, gyventojai, susiję su žolinės biomasės panaudojimu bei vietos bendruomenių atstovai. Susitikimą organizuoja nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumas.


 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.