ŠVENTOSIOS UPĖJE TAURIOSIOS ŽUVYS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Šeštadienis, 2015 Gegužės 23 09:50

Šlakis, šlakys arba jūrinis upėtakis (Salmo trutta) lašišažuvių žuvis, priklausanti lašišinių (Salmonidae) šeimai, upėtakio porūšis. Ši žuvis labai panaši į lašišą, nuo kurios skiriasi kiek aukštesniu uodegos stiebeliu, arčiau snukio galo esančiomis akimis. Kūno šonuose, virš ir žemiau šoninės linijos yra X ar pusmėnulio formos tamsių dėmių. Lytiškai subrendusio patino kūno šonuose yra dar rausvų dėmelių. Žvynai smulkūs. Pelekai pilki. Patinai gali užaugti iki 1,4 m ilgio. Šlakis paplitęs Baltijos jūroje. Nerštui migruoja į Nemuno baseino šaltavandenes upes. Jaunikliai iš upių migruoja į jūrą.

2015-05-22 Šventosios upės atkarpoje tarp Antalieptės marių ir Sartų ežero išleisti suaugę 133 šlakiai, kurių bendras svoris 200 kg. Šios tauriosios žuvys atgabentos iš Švenčionių rajone esančio Žuvininkystės tarnybos prie LR ŽŪM žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyrio. Išleidžiant žuvis į Šventosios upę dalyvavo Sartų, Gražutės regioninių parkų, žuvivaisos skyriaus specialistai, žvejų visuomenės atstovai.

Žvejams mėgėjams primename, kad šlakius draudžiama žvejoti natūralios kilmės masalais, be žvejo mėgėjo kortelės ir sužvejotą šlakį galima paimti jei jis yra didesnis kaip 65 cm.


Į Šventosios upę išleisti suaugę šlakiai:

imgp0116imgp0127imgp0128
imgp0129 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.