KOVO MĖNESIO RENGINIAI SARTŲ REGIONINIAME PARKE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2015 Kovo 23 17:12

Pavasaris gražus metų laikas. Gamta bunda iš gilaus žiemos miego, parskrenda paukščiai, šviesa nustelbia tamsą. Kovo mėnuo – kalendorinė pavasario pradžia, šiais metais labai šiltas ir kupinas staigmenų. Pavasarinės saulės sušildytos iš žiemos miego atgijo skruzdėlės, žiedus į saulę stiebia pirmosios žibuoklės, pievose klykauja gervės, sugrįžo ir kiti paukščiai.

Ankstyvo pavasario paraginti Sartų regioninio parko direkcijos specialistai kovo 18 d., Lankytojų centre organizavo paukščių sutikimo šventę. Renginyje dalyvavo Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos pradinių klasių moksleiviai. Jiems Sartų regioninio parko direkcijos vyr. ekologė Daiva Norkūnienė skaitė paskaitėlę apie paukštelius ir inkilų gamybą. Mokiniai mokėsi atskirti paukščius pagal išvaizdą, elgseną ir balsą, sužinojo kaip teisingai pagaminti inkilą. Labai svarbu, kad inkilas būtų tinkamų išmatavimų, jo dugnas būtų įleistas, būtų galimybė jį išvalyti. Mokiniai buvo nustebę, jog inkilai gali būti gaminami ne tik paukšteliams, bet ir drugeliams, bitėms, miegapelėms ir kt. Renginio dalyviai degė nekantrumu sumeistrauti paukšteliams inkilą. Juk taip smagu kai pačio sumeistrautame inkile apsigyvena paukštelis.

Kovo 19 ir 20 dienomis renginiai Sartų regioniniame parke tęsėsi. Direkcijos specialistai: vyr. ekologė D. Norkūnienė ir specialistas informacijai Rimvydas Striška kartu su Dusetų K. Būgos, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos moksleiviais minėjo Pasaulinę Žemės dieną. Mokiniai skaitė gražius žodžius skirtus mūsų planetai, pabrėžė problemas, pasižadėjo Žemei būti geresniais. Po įžangos sekė tradicine tapusi Sartų regioninio parko direkcijos specialistų parengta viktorina Žemės dienai paminėti. Šiais metais vykusios viktorinos tema – „Lietuva“.

Visose mokyklose mokiniai susiskirstė į penkias komandas, po keturis narius. Jiems buvo pateikti dvidešimt du klausimai, kurių temos: Lietuvos geografinė padėtis, ežerai, upės, kalnai, išgaunamos iškasenos, rieduliai, miškai ir kt. Kiekvienam klausimui atsakyti buvo skirta penkiolika sekundžių. Mokiniai atsakinėdami į klausimus įrodė, jog puikiai pažįsta savo šalį. Šiais metais rengtoje viktorinoje buvo ir naujovių – praktinis klausimas. Mokiniams buvo pateikti trys uždari maišeliai su žvyru, smėliu ir durpėmis. Jie turėjo pačiupinėti maišelius ir nustatyti kokia naudingoji iškasena slepiasi maišelyje. Labai džiugina tai, jog mokiniai šią užduoti įveikė be priekaištų.

Dusetose, Lankytojų centre vykusios viktorinos metu ir Jūžintų J. O. Širvydo vidurinėje mokykloje išsiaiškinti nugalėtojams prireikė papildomų klausimų, tuo tarpu Antazavės J. Gruodžio gimnazijoje nugalėtojai buvo aiškūs po dvidešimties klausimų. Mokyklose tarp komandų vyko apylygė kova, jas skyrė tik vienas ar du teisingi atsakymai.

Mokinių komandų, užėmusių prizines vietas nariams buvo įteikti Sartų regioninio parko direkcijos diplomai ir prizai, visoms viktorinoje dalyvavusioms komandoms direkcija dovanojo saldumynų už puikias žinias.


Akimirkos iš paukščių sutikimo šventės:

imgp0003imgp0005imgp9992
imgp9997


Akimirkos iš viktorinos Pasaulinei Žemės dienai paminėti:

dscf2511dscf2522dscf2525
dscf2528dscf2534dscf2552
dscf2556dscf2561dscf4021
dscf4023dscf4024dscf4030

 


© Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Valstybės biudžetinė įstaiga. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8–385) 56849, el. paštas sartai@grazute.lt, kodas 188738178. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.