VI-OJI FOTOGRAFIJŲ IR DAILĖS DARBŲ PARODA „SARTŲ REGIONINIO PARKO GAMTA MOKSLEIVIŲ AKIMIS“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2015 Vasario 11 13:50

Vasario 10 d., Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centre atidaryta VI-oji fotografijų ir dailės darbų paroda – „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“. Žiema, kai aplink pilka ir niūru, paroda tarsi perkelia į spalvingą šiltąjį metų laikotarpį: kai aplink žydi gėlės, žaliuoja medžiai, čiulba paukščiai, o vakarus nudažo oranžinis dangus.

Šiais metais savo darbus fotografijų parodai pateikė moksleiviai iš Antazavės, Dusetų, Kamajų, Jūžintų ir Zarasų mokyklų. Iš viso parodoje dalyvauja 30 moksleivių. Darbuose atskleidžiamos spalvingos Sartų regioninio parko ežerų panoramos, gyvenimo laukinėje gamtoje akimirkos, akį traukiančios augalų spalvų paletės, vaizduojami regioninio parko simboliai, Dusetų miestas, žmonių gyvenimo būdas ir kita.

Fotografijos ir dailės darbus vertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkas Alvydas Stauskas – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius, Eugenijus Raugas – Dusetų meno mokyklos mokytojas – metodininkas, Rimantas Udras – gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ prezidentas, Saulius Mažiulis – Sartų regioninio parko direktorius. Visi mokinių darbai kūrybingi ir įdomus, tad komisijai teko tikrai nelengva užduotis.

Į VI-osios fotografijų ir dailės darbų „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“ atidarymą atvyko gausus būrys moksleivių, mokytojai, komisijos nariai. Renginį pradėjo Sartų regioninio parko direktorius S. Mažiulis. Jis dalyviams pristatė parodą, padėkojo mokiniams už spalvingus, gražius ir kūrybiškus darbus, palinkėjo sėkmės kuriant naujus. Vėliau žodis perduotas komisijos nariams. Komisijos nariai trumpai aptarė mokinių fotografijas ir piešinius, pasidžiaugė, jog su kiekviena paroda mokiniai tobulėja ir pateikia vis įdomesnių kūrinių. Jauniesiems menininkams negailėjo ir patarimų, kurie neabejotinai pravers ateityje. Visiems nariams pasisakius regioninio parko direktorius paskelbė komisijos vertinimus.

Fotografijos darbų kategorijoje komisija I-ą vietą skyrė Evelinai Šakalytei, II-a vieta atiteko Monikai Mackutei ir Povilui Klimkai, III-ąją vieta dalinasi Gabija Pajedaitė, Ina Palionytė ir Viktorija Bogomolnikova. Tuo tarpu dailės darbų kategorijoje I-ą vietą pelnė Gytautė Stauskaitė, II-oji vieta atiteko Karolinai Mačiulskaitei ir III-ąją vietą komisijos nariai skyrė Gailei Gruzdaitei. Kultūros centro Dusetų dailės galerijos įsteigtus prizus pelnė Donata Ketlerytė ir Mykolas Dainys. Gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ prizas atiteko Evelinai Kligytei.

Prizinių vietų nugalėtojams Sartų regioninio parko direktorius įteikė diplomus, visiems kitiems darbų autoriams padėkas už dalyvavimą kasmetinėje fotografijų ir dailės darbų parodoje. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais buvo išleistas parodos katalogas, kuris buvo įteiktas visiems darbų autoriams.

Renginiui pasibaigus parodos dalyviai aptarinėjo kūrinius, vaišinosi arbata ir saldumynais.

Sartų regioninio parko direkcija dėkoja pagrindiniam parodos rėmėjui UAB „Graina“, rėmėjams: laikraščiui „Dusetos“, gamtos fotografų klubui „Žalias skėtis“, Dusetų meno mokyklai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai ir žinoma visiems mokiniams, be kurių nebūtų įvykusi paroda už gražius, kūrybingus ir šiltus darbus.

Fotografijų ir dailės darbų parodą Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centre galima aplankyti darbo dienomis.


Akimirkos iš parodos „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“ atidarymo:

dscf2295dscf2298dscf2301
dscf2303dscf2310dscf2330
dscf2334dscf2337katalogas

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.