VISUOTINĖ APLINKOS ŠVARINIMO AKCIJA – „DAROM 2014“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2014 Balandžio 24 13:33

Kasmetinė, visuotinė aplinkos švarinimo akcija – „DAROM“, kurios pagrindinis tikslas – padaryti Lietuvą švaresne, pirmą kartą suorganizuota 2008 m. pavasarį. Nuo to laiko akcija vyksta kiekvienais metais. Šiais metais akcija vyks – balandžio 26 d. „DAROM 2014“ pasirodys naujovė – „Darom patruliai“. Tai asmenys, kurie rūpinsis, kad neatsirastų piktavalių, siekiančių pasinaudoti šią gražia piliečių iniciatyva ir patenkinti savo interesus. „DAROM“ patruliai savo veiklą vykdys ne tik akcijos dieną, bet ir dar dvi savaites po akcijos. Surinktą informaciją patruliai pateiks „DAROM“ biurui. „DAROM“ patrulių užfiksuoti pažeidimai bus skelbiami internetinėje svetainėje www.mesdarom.lt.

Sartų regioniniame parke iniciatyva – „DAROM“ buvo pradėta kiek anksčiau – balandžio 23 d. Regioninio parko darbuotojai kartu su dvidešimt trimis Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 8-os klasės mokiniais ir mokytoja tvarkė aplinką Bradesių rekreacinėje zonoje, teritoriją ties Marimontu, teritoriją Ilgašilio botaniniame – zoologiniame draustinyje, ties Ilgio ežeru.

Balandžio 24 d. akcija Sartų regioniniame parke tęsėsi. Prie akcijos prisijungė šešiolika Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos 8-os klasės mokinių ir juos atlydėjusi mokytoja. Dusetiškiai tvarkė teritorijas esančias Jaskoniškių miško ir Kavolių šilelio rekreacinėse zonose.

Akcijos „DAROM“ metu dalyviams nuotaiką kėlė ne tik gražėjanti aplinka, galimybė prisidėti prie švaresnės Lietuvos, bet ir puikus oras.


Akimirkos iš vykusios akcijos „DAROM“:

_igp9383_igp9384_igp9387

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.