AUKŠTAITIJOS BENDRUOMENIŲ POLEDINĖS ŽŪKLĖS ŠVENTĖ „UN SARTŲ DUSETOSE 2014“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Trečiadienis, 2014 Kovo 05 12:49

Kovo 2 dieną, Dusetose, Sartų ežero pakrantėje, tarp senosios tribūnos ir K. Būgos gimnazijos vyko Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2014“.

Istorija byloja apie iš ties didelius Sartų ežero žiemos žūklės laimikius. Štai 1951 metais Kriaunų žvejai pagavo 38 kilogramų šamą, 1952 metais be kito laimikio, sužvejota net 18 šamų, na o 1954-aisiais ištraukta 13 šamų, kurių didžiausias svėrė net 90 kilogramų.

Šventė prasidėjo nuo ankstyvo ryto. Į poledinės žūklės varžybas užsiregistravo net 79 žvejai iš Anykščių, Biržų, Molėtų, Utenos, Rokiškio, Vilniaus, Visagino, Zarasų rajonų.  Visi jie varžėsi dėl prizų, kuriuos įsteigė šventės organizatoriai ir rėmėjai. 9.00 h prasidėjo pirmas poledinės žūklės varžybų turas, 12.00 h paskelbtas antras turas. Po kiekvieno turo žvejų pagauta žuvis buvo sveriama. Varžybų metu buvo pagauta 112 kilogramų žuvies. Vėliau vyko eketės gręžimo konkursas.

Šventės metu dalyviams ir visiems žiūrovams buvo pristatyti: Dusetų bendruomenės „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos  ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“ ir „Žvejybos rojus“ projektai.

Atvykusius į Dusetas linksmino Salako meno kolektyvai, vyko šokiai, veikė žvejų turgelis. Šventės dalyviams ir žiūrovams buvo galimybė dalyvauti nešiojamos 4,5 kg orkaitės, rūkyklos, kepsninės ir viryklės viename pristatyme! Ji sukurta naudojant XXI a. technologijas ir originalius, patentais apsaugotus sprendimus. Apžiūrėti Sartų ežero laimikius kvietė parengta ekspozicija.

Varžybų rezultatų eilė  sudaroma pagal pagautų žuvų svorį mažėjimo tvarka. Varžybų nugalėtoju tampa daugiausiai žuvies (pagal svorį) abiejuose turuose pagavęs dalyvis. Taigi pasvėrus visų dalyvių laimikius paaiškėjo šių metų poledinės žūklės „Un Sartų Dusetose 2014“ varžybų nugalėtojai. Tarp vyrų pirmąją vietą pelnė Gediminas Šiukščius (Molėtai), garbinga antroji vieta atiteko Audriui Naujokaičiui (Molėtai) ir  trečiąją vietą užėmė Austrius Šešeika (Biržai). Moterų tarpe pirmoji vieta atiteko Rimutei Švilpienei (Utena), antroji - Jolantai Lasienei (Jūžintai), na ir trečiąją vietą pelnė Agnė Tveritnevaitė (Anykščiai).

Poledinės žūklės varžybose rungėsi ir šeimos. Pirmoji vieta atiteko svečiams iš molėtų Gintautui ir Gediminui Šiukščiams, garbinga antroji vieta atiteko dusetiškiams Giedriui ir Pauliui Šakaliams, trečią vietą pelnė taip pat dusetiškiai Giedrius ir Eimantas Jakovlevai.

Tortas – žuvis, kurią dovanojo UAB ‚,Viralda“, atiteko svečiams iš Molėtų, aktyviausiai dalyvavusiai Rinkūnų šeimai.

Darius Geškus iš Lašų bendruomenės poledinės žūklės varžybose pagavo pirmąją žuvelę, na o didžiausią žuvį (0,590 kg) pasisekė ištraukti molėtiškiui Kęstui Rinkūnui.

Aurimas Viplentas iš Lašų bendruomenės, sužvejojo didžiausią ešerį, kuris svėrė 0,280 kg.

Paguodos prizas atiteko dusetiškiui Artūrui Čenkui .

Šį kartą aktyviausios bendruomenės titulas atiteko Lašų bendruomenei iš Rokiškio rajono.

Jauniausias žvejo titulas atiteko – Ernestui Laurinavičiui iš Antalieptės, tuo tarpu jauniausia žvejė atvyko iš Anykščių – Agnė Tveritnevaitė.  Vyriausio žvejo titulas atiteko – Petrui Vasiliui iš Biržų, na o vyriausios žvejės titulas atiteko Rimutei  Švilpienei iš Utenos.

Šiais metais ekečių gręžimo varžybas, kurių metu reikėjo greičiausiai išgręžti 10 ekečių, laimėjo Audrius Snarskis iš Jūžintų. Nugalėtojui atiteko IĮ ,,Meškerinė“ prizas – grąžtas ledui.

Nugalėtojai buvo apdovanoti asociacijos „Nemunas“ diplomais, medaliais, taurėmis; UAB „Vasaknos“, Sartų regioninio parko, IĮ „Meškerinė“ įsteigtais prizais. Dusetų kultūros centras dovanojo katalogus „Žirgas dailėje“, o sporto klubas „Ainiai“ – šampaną pergalei atšvęsti.

Pagrindiniai renginio organizatoriai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino ŽRVVG, organizatoriai: Dusetų seniūnija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Sartų regioninio parko direkcija.

Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino ŽRVVG, Sartų regioninio parko direkcija, UAB „Vasaknos“, IĮ „Meškerinė“, UAB „Viralda“, ZASK „Akseleratorius“, Sportinės žūklės klubas „EŠERYS“, Dusetų kultūros centras Dailės galerija.


Renginio akimirkos

1102
345
678
9

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.