VASAKNŲ BIOSFEROS POLIGONE SUTVARKYTOS MAŽŲJŲ KIRŲ IR UPNIŲ ŽUVĖDRŲ PERĖJIMO BUVEINĖS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Penktadienis, 2013 Lapkričio 29 00:00

Vasaknų biosferos poligonas yra paukščių apsaugai svarbi teritorija skirta mažųjų kirų ir upinių žuvėdrų apsaugai. Šios paukščių rūšys čia peri durpinėse iš kinių ir plovų susiformavusiose, plūduriuojančiose salelėse. Tokios buveinės nėra stabilios, ilgainiui jos užauga aukštąja žoline augalija (nendrėmis, švendrais) ar net krūmais ir tampa nebetinkamomis minėtų paukščių rūšims perėti. Dėl šios priežasties salelės turi būti periodiškai nušienaujamos. Šiais metais Vasaknų biosferos poligono teritorijoje nušienauta 1 ha plaukiojančių salelių. Sartų regioninio parko direkcija tokius salelių tvarkymo darbus jau vykdė 2008 m. ir 2010 m. iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.

Šie darbai davė puikius rezultatus nes upinių žuvėdrų populiacija išaugo beveik 5 kartus: nuo 40 porų 2007 m. iki 190 porų 2013 m. Mažųjų kirų populiacija nuo 3 porų išaugo iki 7 – 8 porų ir tai yra bene vienintelė didėjanti mažųjų kirų populiacija Lietuvoje (kitur mažieji kirai praktiškai išnyko). Be mažųjų kirų ir upinių žuvėdrų Vasaknų biosferos poligone peri ir tūkstantinė rudagalvių kirų kolonija, nereguliariai peri apie keliolika porų juodųjų žuvėdrų.Šienaujama salelė


Sutvarkyta salelė


Upinių žuvėdrų lizdai

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.