SARTŲ REGIONINIAME PARKE ATGIMSTA VIS DAUGIAU PELKIŲ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2013 Lapkričio 05 16:28

Šių metų žiemą iš ES Struktūrinių fondų lėšų Sartų reginiame parke pradėti tvarkyti nauji pelkių plotai. Tai Dusetų girioje esanti 23 ha ploto Vasynos pelkė, bei 10,9 ha  Padustėlio pelkių ir šlapių pievų kompleksas. Pasirašytos sutartys su rangovais apima 2013-2014 m. laikotarpį, per kurį turi būti atlikti medžių ir krūmų iškirtimo ir pašalinimo darbai bei 2 kartus (2013 ir 2014 m.) žolinės augalijos bei medžių ir krūmų atžalų išpjovimas ir pašalinimas.

Labiausiai tvarkomos teritorijos pasikeitė po medžių ir krūmų iškirtimo. Atsivėrė pelkių plynių plotai, tokie kokie jei buvo prieš kelis dešimtmečius kai šios teritorijos dar buvo šienaujamos. Bene įspūdingiausia yra Vasynos pelkė, kuri yra apie 1 km ilgio ir 200 m pločio. Jau šių metų pavasarį šią „naują“, laisva nuo krūmų ir medžių erdvę užpildė migruojančių paukščių balsai. Čia nakvynėn leidosi pilkosios gervės (bent 2 jų poros čia perėjo), skardžiais balsais aidėjo brastiniai tilvikai,  be paliovos mekeno perkūno oželiai, sukiojosi tylesni pievinių kalviukų, baltųjų kielių būreliai, o apsemtuose pelkės dalyse plaukiojo gulbės giesmininkės. Atvirą erdvę pamėgo ir taurieji elniai, vienu metu čia suskaičiuota net 23 gyvūnų banda.

Šios vasaros pabaigoje šiose pelkėse šienaujama žolinė augalija ir karklų, alksnių bei beržų atžalos padės suformuoti būdingesnę šlapynių augaliją. Šienavimo darbai dar kartą bus kartojami 2014 m.


123
456

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.