PALAIKOMASIS PELKIŲ BUVEINIŲ TVARKYMAS ILGAŠILIO VIETOVĖJE Print option in slimbox / lytebox? (info)
Antradienis, 2013 Lapkričio 05 14:10

Ilgašilio buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje yra išskirtos 9 vertingos pelkės, kurios užima 30 ha plotą. Pagal patvirtintus atitinkamus gamtotvarkos planus šiose pelkėse jau kelerius metus vykdomas pelkių buveinių palaikomasis tvarkymas – šienavimas ir nušienautos augmenijos pašalinimas iš tvarkomos teritorijos. Pelkės tvarkomos ne vienodu intensyvumu, kas 2-3 metai, tai  priklauso nuo skiriamų lėšų. Šiais metais iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos Sartų regioninio parko direkcijai skirta lėšų 20,2 ha pelkių tvarkymui. Tvarkymo darbai atliekami rankiniu būdu, tiek dėl to, kad savaeigės technikos naudojimas stipriai pažeistų pelkių paviršių, tiek dėl to, kad tai paprasčiausiai neįmanoma - technika tiesiog užklimptų.

Tvarkymo darbai Ilgašilio vietovėje atliekami nuo 2005 m. duoda pastebimus rezultatus. Retėja nebūdinga augalija – nendrės, medžių ir krūmų atžalos.  Saugomos pelkių buveinės tampa vis labiau tipiškos, čia įsivyrauja būdinga žemažolė, retažolė augalija, gerėja saugomų augalų rūšių būklė. Tvarkomose pelkių buveinėse aptinkama net 13 į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų rūšių. Iš jų 10 rūšių yra gegužraibinių šeimos augalai (mūsų laukinės orchidėjos) ir kai kurios jų: siauralapė ir raiboji gegūnės čia yra vienos gausiausių Lietuvoje, o kvapiojo plaurečių augavietė yra viena iš dviejų, žinomų Lietuvoje.


123
456
78


Palaikomasis pelkių buveinių tvarkymas Ilgašilio vietovėje (vaizdo įrašas): http://www.youtube.com/watch?v=UIK3mHkfMnE&feature=youtu.be

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.