ŽEMĖS DIENOS MINĖJIMAS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2013 Kovo 21 12:31

Sulaukus pavasario lygiadienio, Kovo 20 d. visame pasaulyje minima Žemės diena.

Šią dieną Sartų regioninio parko darbuotojai: vyr. ekologė Daiva Norkūnienė ir specialistas informacijai Rimvydas Striška vyko į Antazavės Juozo Gruodžio ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinę mokyklas.

Sartų regioninis parkas Žemės dienos proga mokiniams parengė viktoriną. Viktorinoje pateikti 23 klausimai, kurių tema – Lietuvos ir Sartų regioninio parko kraštovaizdis, gamta, gyvūnija bei augalija. Kiekvienam klausimui pateikiami 3 galimi atsakymų variantai ir skirta 15 sekundžių pateikti atsakymui.

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla Žemės dienai paminėti buvo paruošusi įspūdingą renginį. Renginio tema – „Australija – žemynas ir šalis“. 8 – 12 klasių mokiniai pasirinko šią temą dėl to, jog apie Australiją yra žinoma mažiausiai – todėl ji yra įdomi. Mokiniai atskleidė įdomiausius faktus apie Australijoje gyvenančius gyvūnus, žmones ir jų papročius, Australijos kraštovaizdį. Renginyje nebuvo pamiršta ir šalis, kurioje gyvename. Apie Lietuvą ir kraštą, kuriame gyvename, mokinius privertė pasukti galvas Sartų regioninio parko paruošta viktorina.

Antazavėje savo žinias viktorinoje pasitikrino 5 komandos, kurias sudarė 8 – 12 klasių mokiniai. Po 20 klausimų buvo neaiškūs 2 ir 3 vietos nugalėtojai, tad buvo pateikti dar 3 papildomi klausimai. Galiausiai po sunkaus ir varginančio protų mūšio paaiškėjo nugalėtojai. Visų prizinių vietų nugalėtojai buvo apdovanoti Sartų regioninio parko prizais, likusios komandos tenkinosi paguodos prizais.

Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinėje mokykloje varžėsi 4 komandos, kurias sudarė 8 – 9 ir 11 – 12 klasių mokiniai. Po 20 klausimų, net trys komandos surinko vienodą taškų skaičių, tad buvo pateikti dar 3 papildomi klausimai. Suskaičiavus taškus paaiškėjo nugalėtojai. Komandos užėmusios prizines vietas buvo apdovanotos Sartų regioninio parko prizais, likusioms buvo įteikti paguodos prizai.


Renginio akimirkos iš Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

_igp7745dscf9363dscf9366
dscf9367dscf9368


Renginio akimirkos iš Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos

dscf9370dscf9371dscf9373
dscf9374

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.