TRADICINĖS AUKŠTAITIJOS REGIONO BENDRUOMENIŲ POLEDINĖS ŽŪKLĖS VARŽYBOS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Ketvirtadienis, 2013 Kovo 07 11:05

Kovo 2 d. Sartų regioniniame parke, Sartų ežere ties Dusetomis įvyko tradicinės Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės varžybos. Dusetos žvejus pasitiko svetingai. Spaudė malonus šaltukas, įsidienojus šildė saulutė. Į varžybas atvyko gausus žvejų būrys. 52 dalyviai iš Zarasų, Rokiškio, Utenos ir net iš Joniškio rajonų varžėsi dėl gausybės įvairiausių prizų, kuriuos įsteigė pagrindinis šventės rėmėjas Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, Sartų regioninio parko direkcija, UAB „Viralda“, UAB „Romada“ Utenos skyrius, Dusetų kultūros centras Dailės galerija, individuli įmonė „Meškerinė“, UAB „Vasaknos“.

Teisėjams paaiškinus varžybų nuostatus ir nuaidėjus startiniam šūviui žvejai pasklido po pirmam turui skirtą žvejybos sektorių, kurį iš anksto pažymėjo varžybų teisėjai. Netruko prabėgti pirmam turui skirtos dvi valandos. Teisėjai surinko laimikį ir visi dalyviai patraukė į krantą, kur laukė karšta žuvienė ir arbata.

Papietavę varžybų dalyviai patraukė bandyti laimę antrame ture.

Pasibaigus antram turui ir paskelbus varžybų pabaigą, organizatoriai ir teisėjai suvedė galutinius varžybų rezultatus.

Žuvys kibo neblogai. Per du turus, trukusius po dvi valandas, sugauta apie 60 kg žuvies. Didžiausia žuvis (karšis) svėrė 0,276 g.

Pirmąją vietą vyrų tarpe iškovojo Austrius Šešeika iš Biržų, antrą vietą Giedrius Šakalys iš Dusetų ir trečią Andrius Gudelis iš Utenos.

Pirmą vietą moterų tarpe iškovojo Rasa Paškonienė iš Utenos, antrą – Rimutė Švilpienė iš Utenos ir trečią Jolanta Balaišytė iš Rokiškio rajono.

Prizines vietas užėmę varžybų dalyviai apdovanoti Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ ir Sartų regioninio parko direkcijos prizais.

Po žūklės varžybų buvo suorganizuotos eketės gręžimo varžybos. Rungties metu reikėjo išgręžti 5 eketes. Iš aštuonių, panorusių išbandyti jėgas šioje rungtyje žvejų, greičiausiai užduotį atliko Aistis Kukutis iš Utenos. Jam įteiktas individualios įmonės „Meškerinė“ įsteigtas prizas – moderni žvejybos dėžė.

Varžybų dalyviai buvo apdovanoti ir specialiaisiais  prizais: už pirmą sugautą žuvį, už didžiausią sugautą žuvį. Be apdovanojimų neliko jauniausi ir vyriausi varžybų dalyviai, aktyviausia šeima bei aktyviausia bendruomenė. Paguodos prizas buvo įteiktas mažiausiai žuvų sugavusiam žvejui.

Varžybų organizatoriai ir dalyviai, padėkoję kaimo turizmo sodybos šeimininkui E. Baniui už šiltą priėmimą, suteiktas sąlygas varžybų pravedimui ir skanią žuvienę, pažadėjo kitais metais vėl atvykti į Dusetas.

_igp7640_igp7644_igp7657
_igp7674_igp7676

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.