108 – 0S SARTŲ ŽIRGŲ LENKTYNĖS „SARTAI 2013“ Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2013 Sausio 28 12:12

Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiemet, pirmą vasario mėnesio šeštadienį (vasario 2 d.), Sartų regioniniame parke, Dusetų hipodrome vyks Sartų žirgų lenktynės „Sartai 2013“. Šiais metais lenktynės įvyks jau 108 – ąjį kartą.

Manoma, kad Sartų žirgų lenktynės pradėtos rengti prieš du šimtus metų. Vasario pradžioje per grabnyčias buvo švenčiami vieni didžiausių parapijos atlaidų, į kuriuos suvažiuodavo gausybė ūkininkų ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš kitų parapijų. Būtent šią dieną ir vykdavo žirgų lenktynės. Tarpusavyje susilažinę valstiečiai siekdavo įrodyti, jog jo turimas žirgas ne tik pats eikliausias, bet ir gražiausias.

Iš metų į metus Sartų žirgų lenktynės pradėtos rengti nuo 1905 metų. 1955 metais lenktynės paskelbtos respublikinėmis. Iš pradžių žirgų lenktynės vykdavo ant Sartų ežero ledo, vėliau dėl žiūrovų saugumo jos buvo perkeltos į Dusetų hipodromą.

alt

Kviečiame atvykti į didžiausią žiemos šventę „Sartai 2013“, kurioje Jus pasitiks ne tik įspūdingos gilias tradicijas turinčios žirgų lenktynės, bet ir kaip niekad didelė mugė. Atvykusiems į Sartų žirgų lenktynes rekomenduotume nepraleisti puikios progos ir aplankyti interaktyvią Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją, kurioje galėsite susipažinti su Sartų regioninio parko gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis, sužinoti daugiau apie Sartų žirgų lenktynes. Lankytojų centro ekspozicija dirbs nuo 9.00 iki 17.00 h.


PRELIMINARI „SARTAI 2013“ RENGINIO PROGRAMA

Nuo 10.00

Tautodailės mugė, liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodymai

11.30

Iškilmingas ristūnų žirgų lenktynių atidarymas

12.15

Pirmasis ristūnų žirgų lenktynių startas

15.00

Didžiojo žiemos prizo nugalėtojų apdovanojimai


Daugiau informacijos apie Sartų žirgų lenktynes: http://www.sartulenktynes.lt

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.