NEDEGINKITE PENYKŠTĖS ŽOLĖS Print option in slimbox / lytebox? (info)
Pirmadienis, 2011 Balandžio 11 09:10

Atėjus pavasariui, tirpstant sniegui, šiltėjant orams padaugėja pernykštės žolės deginimo atvejų.Deginant pernykštę žolę yra pagerinamos dirvožemio savybės bei išnaikinamos piktžolės - tai klaidinga žemės savininkų nuomonė.Deginimo metu žūna smulkioji gyvūnija, sunaikinama vertinga augmenija, pasikeičia dirvožemio struktūra, o daugumos piktžolių šaknys esančios giliai žemėje išlieka sveikos ir toliau sėkmingai vegetuoja, reikia keletos metų laikotarpio kol atsistato buvusi padėtis.

Išdegę žemės plotai ne tokie atsparūs lietaus, vėjo sukeliamai erozijai. Sartų regioninio parko direkcijos darbuotojai primena, žolės deginimas kelia pavojų ir pačių žmonių saugumui - degančios žolės liepsnos gali lengvai persimesti į miškus, durpynus, kitas atviras laukų vietas, sunaikinti pastatus, techniką ar kitą žmonių turtą.

Sartų regioninio parko pareigūnai siekdami apsaugoti aplinką ir užkirsti kelią žolės deginimui ketina vykdyti specialius reidus.

Primename, jog administracinių teisės pažeidimų kodeksas už žolės deginimą numato administracinę atsakomybę. Degindami žolę žemės ūkio  valdų savininkai rizikuoja ne tik gauti baudą, bet ir netekti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos tam tikras priemones.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.