ŽEMYN UPE II
Pirmadienis, 2010 Balandžio 26 16:42

Sartų regioninio parko direkcija kartu su Dusetų K. Būgos gimnazijos moksleiviais pernai metais suorganizavo talką Šventosios upės atkarpoje nuo Antalieptės miestelio iki Dusetų.

Pririnkome 250 didelių polietileninių maišų įvairiausio šlamšto. Upė, pakrantės, užutekiai, krantai buvo pilni šiukšlių. Daugiausiai tai plastmasiniai ir stikliniai buteliai. Netrūko ir įvairių virtuvės rakandų, mašinų dalių, televizorių, baldų, polietileno gabalų. Vaizdas baisus. Nepavyko pernai surinkti viso "turto", todėl nutarėme akcijos "Darom 2010 metu vėl praplaukti Šventosios upe.

Akcijoje taip pat dalyvavo Gražutės regioninio parko direkcija, Antalieptės seniūnija, Antalieptės gyventojai. Taigi sustiprėjusiomis pajėgomis penkiomis baidarėmis ir dviem valtimis pasileidome Šventosios upės tėkme. Dalis talkos dalyvių darbavosi pakrantėse. Iš pradžių šiukšlių buvo mažiau nei pernai. Kiek paplaukus prasidėjo pernai metais matyti vaizdai. Turbūt didelė srovė ir potvynis išblaškė šiukšles toliau nuo miestelio. Tiek pakrantėse, tiek Šventosios tvenkinio nendrynuose buvo daugybė šiukšlių. Papūtus vėjui nendrynuose pasklidusi plastmasės ir stiklo tara skleidė savotišką garsą. Ne visur išgirsi tokią muziką. Unikalus objektas sukurtas žmogaus rankomis. Mūsų "kultūros" paveldas. Galbūt vertėtų paskelbti šią vietovę lankytina. Pradėtų plūsti minios turistų. Liūdnas juokas, tačiau realybė tokia. Talkos metu tokių muzikuojančių svetimkūnių iš mūsų gražiosios upės vandenų ištraukėme tiek, kad vos tilpo į 350 maišų. Taigi per du metus - 600 maišų. Vidutiniškai po 30-40 butelių viename maiše. Iš viso apie 20000 vnt. Skaičiai įspūdingi.

Sartų regioninio parko direkcija akcijos "Darom 2010" kartu su Dusetų K. Būgos gimnazijos ir Antazavės J. Gruodžio vidurinės mokyklos moksleiviais vykdė talkas Jaskoniškių miške, Kavolių šilelyje, Velikuškių k. poilsiavietėje Marimonte, Antazavės šile, Tautesnio ežero pakrantėje. Surinkta apie 100 didelių maišų įvairiausių šiukšlių. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems talkose.

 


© Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija. Sartų regioninio parko grupė. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.
Vytauto g. 5, Dusetos, LT-32309 Zarasų r., tel. (8 385) 56849.